ישיבת ההסדר בקריית שמונה
ישיבת ההסדר בקריית שמונהצילום: יח"צ

באוצר הארץ מביעים שביעות רצון גדולה מהבקשה ההולכת וגוברת של מאות סוחרים ואזרחים ברחבי הארץ להצטרף למיזם. באוצר הארץ נמצאים בימים אלה בעיצומו של קמפיין מנויים לקראת שנת השמיטה וחודשיים לפני תחילת שנת השמיטה ההכנות בשיאן.

"על מנת לעמוד בקצב הפניות" מדגישים באוצר הארץ, העבנו את מערך השטח בעשרות עובדים, כאשר הרבנים כבר ישבו עם עשרות נציגי גרעינים תורניים, רשתות חינוך דתיות, ישיבות, מכינות, אולפנות, בתי אירוח ומלון, ארגונים וחברות ממשלתיים ופרטיים על מנת להביא את בשורת מצוות השמיטה לעם ישראל".

"מדי יום אנו עדים להצטרפות של עוד ועוד סוחרים, חלקם הגדול חילוניים ומסורתיים בתל אביב וגוש דן, בשרון, בשפלה ובפריפריה שמבקשים להצטרף למיזם אוצר הארץ", מציין בסיפוק מנכ"ל אוצר הארץ איתן מאיר. "ההתעניינות והרצון הגדולים לקיים מצווה שלא הייתה מוכרת לאורך השנים בקרב הציבור מעידה על הצימאון ההולך וגובר של עם ישראל למסורת ורצונם של הירקנים בחנויות ובשווקים לזכות את קהל הצרכנים, בוודאי כאשר הם מבינים שלא רק שהשירות אינו כרוך בתשלום, אלא שבנוסף הם זוכים לסחורה באיכות הגבוהה ביותר ובמחירים חסרי תקדים ובד בבד גם זוכים להדר במצווה מהחשובות והחמורות בעולם היהדות".

באוצר הארץ מתייחסים גם להיבט הביטחוני כנדבך בעל חשיבות מכרעת בחיזוק החקלאות העברית בישראל. "רק בשבוע שעבר שמענו על סירובם של נהגים ערביים לנהוג במשאיות הצבא במהלך מבצע שומר החומות", מזכיר מאיר. "אסור לנו להיות תלויים באחרים שעלולים ברגע אחד להתהפך ולהשאיר אותנו ללא מענה. עלינו להשאיר את העצמאות הכלכלית והביטחונית שלנו בידינו".

להצטרפות למנויי אוצר הארץ לחצו כאן

ברקע דבריו של מאיר עומדת קריאתם של בכירי הרבנים בציונות הדתית בהם הרבנים יעקב אריאל, שמואל אליהו, דב ליאור ועוד לחזק את החקלאות היהודית ולהימנע מרכישת ירקות ופירות מערבים". בתקופה שבה אנו עדים לעלייה התלולה בהיקף הפרעות והפיגועים של ערבים ישראלים כנגד יהודים", מדגיש מאיר, "עלינו להתאחד יחדיו- דתיים לאומיים, חרד"לים, כיפות שקופות, מסורתיים וחילוניים ולחזק את העבודה העברית והחקלאים היהודיים שספגו פגיעה כלכלית אנושה במהלך משבר הקורונה, במקום לפרנס ולתת רוח גבית לטרור הערבי".

אוצר הארץ נוסד לפני 21 שנים בתמיכת הרבנים הראשיים לישראל באותם ימים: הרב אברהם שפירא והרב מרדכי אליהו זצ"ל. בין מורי הדרך של האוצר ואלו שהשתתפו בו ניתן למנות גם את הרב שאול ישראלי זצ"ל, הרב זלמן נחמיה גולדברג זצ"ל, וייבדלו לחיים ארוכים הרב יעקב אריאל, הרב דב ליאור ועוד. אליהם הצטרפו במהלך השנים מאות רבנים, והלכה למעשה רוב הרבנים בציונות הדתית תומכים באוצר הארץ כפתרון המיטבי ביותר לשנת השמיטה".

"שנת השמיטה נמצאת ממש בפתח ואני קורא לציבור להזדרז ולעשות מנוי בהקדם", מסכם מאיר. "השירות, כידוע, אינו כרוך בתשלום עבור הירקנים בחנויות ובשווקים שמקבלים סחורה במחירים מעולים עבור כספם וגם זוכים לקיים את אחת מהמצוות החשובות ביותר ביהדות".

מאיר מדגיש "באוצר הארץ אנחנו מכינים לך את התוצרת החקלאית הטובה והאיכותית עם השירות הטוב ביותר, והיום יותר מתמיד, חשוב לקנות תוצרת חקלאות יהודית; זה מחזק את החקלאים ומחזק את הארץ, שנת השמיטה פותחת בפנינו הזדמנות יוצאת דופן לחזק את החקלאות היהודית, אנו יודעים כי מצוות יישוב והאחיזה בארץ שקולה כנגד כל המצוות ולא בכדי שכן מדובר כאן במצווה שמשלבת בתוכה ערכים יהודיים מוצקים של התיישבות, אדמה ולאומיות, סולידריות חברתית ותמיכה בחוליות החלשות בחברה, וכמובן את עולם התורה וההלכה".

להצטרפות למנויי אוצר הארץ לחצו כאן