הרב לבנון ב'אוצר הארץ'
הרב לבנון ב'אוצר הארץ'צילום: דוברות

רב השומרון הרב אליקים לבנון ביקר באחרונה במחסני 'אוצר הארץ' במישור החוף.

במהלך ביקורו, התרשם הרב לבנון מהמבחר הרב אותו ניתן להשיג בכשרות מהודרת ומחקלאות ישראלית בשנת השמיטה, ואמר כי הוא יתאמץ לחזק קניית פירות וירקות דרך 'אוצר הארץ' על מנת להגדיל את המודעות למוות השמיטה וקדושת הפירות. במהלך הביקור, הצטרפו לרב לבנון אליעזר ברט מ'אוצר הארץ' והרב יואל פרידמן מ'מכון התורה והארץ' שהציגו את ההכנות לקראת שיווק פירות הקיץ באוצר הארץ.

הרב התפעל מן הגודל וכמויות הירקות שמשווקות דרך המרלוג של 'אוצר הארץ', ובמיוחד מן השפע הרב שקיים במדינה. הוא סיפר שהוא זוכר היטב ימים של תחילת המדינה שהיה מחסור, וכיום אנו זוכים שארץ ישראל נותנת לנו פירותיה בעין יפה, שזהו אחד מסימני הגאולה.

לדברי אליעזר ברט המיזם מחזק באופן דרמטי את החקלאות היהודית "אחד היתרונות המרכזיים באוצר הארץ הוא חיזוק החקלאות היהודית. אנחנו משווקים רק סחורה של חקלאות ישראלית, לעומת מי שקונה בשוק החופשי שמקבל ירקות ופירות על פי היתר המכירה, שרובם תוצרת ייבוא מירדן או טורקיה, או תוצרת של עזה או של חקלאים נוכרים בארץ", אמר.

הרב יואל פרידמן מ'מכון התורה והארץ' הדגיש גם את הפיקוח ההלכתי של התוכנית "הפיקוח וההחלטות של מערכת 'אוצר הארץ' מתבצעות על ידי סדר העדיפויות שנקבע על ידי הרבנים שיושבים באוצר בית דין של 'אוצר הארץ'. אנו עומדים בפתח העונה של פירות הקיץ, וב'אוצר הארץ' ישווקו פירות מכל המינים באיכות גבוהה מטעם אוצר בית דין, ונזכה לקיים מצווה של אכילת פירות שביעית", אמר הרב פרידמן בביקור.

בסיכום הפגישה חיזק הרב אליקים לבנון את ידי העוסקים במלאכה, והבטיח לחזק את המיזם בישיבת אלון מורה, ביישוב, וברחבי השומרון, ולקדם את להעלאת המודעות לקניית פירות וירקות דרך 'אוצר הארץ', על מנת שתגדל גם המודעות למצוות השמיטה וקדושת הפירות.