בניגוד להלכה? בית הדין הרבני
בניגוד להלכה? בית הדין הרבני צילום: נתי שוחט. פלאש 90

מחאה נגד חוק הדיינים? ועדת חוקה, חוק ומשפט קיימה בחודש האחרון מספר דיונים בנושא חוק הדיינים אך לערוץ 7 נודע שהנהלת בתי הדין הרבניים שהוזמנה אליהם לא שלחה נציג אפילו לדיון אחד.

גם לאחר שחוק הדיינים הובא שוב בפני הועדה והתקיימו ימי דיונים ארוכים, לא שלחה הנהלת בתי הדין נציג מטעמה.

גורמים בועדת החוקה אמרו כי מדובר בהתנהלות בלתי נסבלת. "זו חוצפה שגוף ממשלתי שמוזמן לועדה לא מגיע ובוחר להחרים את מוסד הכנסת והדבר לא יעבור בשתיקה".

נציין כי לפני כשנתיים, יו"ר הכנסת דאז, ח"כ יולי אדלשטיין החליט כי יופעלו סנקציות נגד משרד או אדם שהוזמן לדיוני הכנסת ולא התייצב.

על פי ההחלטה, "אם לא היתה הצדקה סבירה לאי־התייצבותו של נושא משרה או ממלא תפקיד בוועדות הכנסת, היא תהיה רשאית לשלול את היתר הכניסה הקבוע שלו למשכן; לשלול את היתר הכניסה עם רכב; לאסור על כניסתו למשכן הכנסת; לפעול בדרכים אלה גם ביחס לממונה על אותו נושא משרה ולקבוצת אנשים מאותו משרד או גוף; להגיש קובלנה משמעתית בפני האחראי על המשמעת בגוף שבו עובד נושא המשרה; ולהמליץ בפני יושבי ראש ועדות הכנסת לא לכלול בסדר היום של הוועדות דיונים בנושאים שמקדם אותו משרד או גוף שהנציג מטעמו לא התייצב בוועדה".

מהנהלת בתי הדין הרבניים נמסר: "החלטות הממשלה מחייבות את הנהלות המשרדים ויחידות הסמך. הנהלת בתי הדין הביעה את דעתה לעניין החוק בטרם התקבלה החלטת ממשלה. לא התקבל אישור להביע עמדה מסתייגת בדיוני ועדת חוקה, ולכן לא היה טעם לשלוח נציג של ההנהלה".

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו