הישיבה הגבוהה בבית אל
הישיבה הגבוהה בבית אל צילום: אריה מינקוב

ראש מטה איגוד ישיבות ההסדר אורי פינסקי ומנכ"ל איגוד הישיבות הציוניות הגבוהות משה גוטמן מתריעים היום (חמישי) מקיצוץ דרמטי בתקציב בישיבות.

"הקיצוץ החד והדרמטי בתקציב הישיבות פוגע בחריפות בעולם התורה, כצעד מתריס המבטא זלזול של ממש בערך לימוד התורה ופגיעה בציבורים שלמים הרואים בלימוד תורה ערך מרכזי בחייהם", אמר פינסקי.

לדבריו, "צעד זה יהווה מכה כלכלית וקיומית לישיבות, ראש הממשלה חייב להתעשת ולבטל את הקיצוץ".

גוטמן הוסיף: "שמענו בנאומים בעת הקמת הממשלה, את המחויבות לשלמות עולם התורה. אנו פונים לממשלה בבקשה לביטול קיצוץ זה הפועלים בממשלה באופן לא אחראי. אנו קוראים לעומד בראשה להוביל מדיניות אחראית וממלכתית של כיבוד המגזרים השונים, כבוד ומחויבות למסורת בת אלפי שנים של ערך לימוד התורה, לאחדות החברה הישראלית ולעולם התורה".

יו"ר מועצת איגוד ישיבות ההסדר וזקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן יצא אתמול בקריאה דחופה לממשלת ישראל ולעומד בראשה נפתלי בנט לעצור מיידית את הקיצוץ הגדול בתקציב עולם הישיבות ולתקן זאת כבר בישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב.

"כפי שנשמע היום התקציב שצפוי להגיע ביום ראשון הקרוב לממשלה אינו כולל את הישיבות, ועשוי לפגוע באופן חסר תקדים בעולם הישיבות עד כדי סכנה לקיומו", אמר הרב דרוקמן.

הרב דרוקמן הדגיש בקריאתו: ''אני קורא לממשלת ישראל להתעשת במהרה וכבר ביום ראשון הקרוב לדאוג להעמיד תקציב מתאים על מנת שהישיבות תוכלנה להתקיים ולחיות ובכבוד. לא מדובר כאן בלוקסוס או במותרות, אלא בעצם קיומו של עם ישראל. אני מקווה מאוד שביום ראשון יובא לממשלה תקציב מותאם שיאפשר את המשך קיומו של עולם התורה".

עם זאת, גורמים בממשלה מסרו לערוץ 7 כי "ההערכה היא שלא יהיה קיצוץ משמעותי".

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו