השר לשירותי דת מתן כהנא (ימינה) השתתף היום (ראשון) בוועידת הקיץ של העיתון "בשבע" וערוץ 7, והסביר את חשיבות הרפורמה שתיפתח את שוק הכשרות לתחרות בפיקוח של הרבנות הראשית לישראל.

"מה שעומד לנגד עיניי הוא שיפור רמת הכשרות. לצערי כמעט כל דבר שנעשה היום ישפר את רמת הכשרות. יש גוף פיקוח בהקמה עם שיניים שיוכל לשלול תעודת כשרות מבעלי עסק", אמר כהנא.

"המוטיבציה שלי היא הלכתית ולא רק כלכלית", הסביר. "אני מאמין כי אם יהיו גופים שיעסקו בנושא בצורה מקצועית זה ישפר משמעותית את הכשרות במדינת ישראל. אני מקדם הקמה של גוף עם שיניים שתהיה לו סמכות עצמאית לשלול כשרות מבתי עסק ותאגידים''.

בנוגע לשילוב נשים בצה"ל אמר השר כהנא: "שיתוף נשים ביחידות השדה זו טעות. התפקיד של צה"ל הוא לנצח את האויב ולא לקדם אג’נדות חברתיות. יש מקומות בהם השילוב הוא רלוונטי ונשים באמת יכולות לתרום אבל זה לא דומה ליחידות חי"ר שם יש הבדל עצום באופי השירות''.

עוד באותו נושא:

בנוגע לגודל הקואליציה ולשורת המינויים האחרונים אמר השר: ''אני לא חושב שזו קניית שלטון באמצעות ג'ובים. זו קואליציה מאתגרת. אבל אני רואה שהיא עובדת. נכון שהיא מורכבת מסיעות ועמדות שונות אבל יש דברים שמוסכמים ואנחנו עובדים יחד למען המדינה. אני גם מבין את מצביעי ימינה שחושבים שפעלנו לא כפי שציפו אבל ברגע האמת עשינו שיקול מה נכון למדינה".

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו