ראש הממשלה נפתלי בנט
ראש הממשלה נפתלי בנט צילום: ערוץ 7

הממשלה אישרה הבוקר (שני) את תקציב המדינה. זאת לאחר שמשרדי האוצר והבריאות הגיעו להסכמות ביניהם.

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר "רבותיי, גבירותיי, יש תקציב בישראל. תקציב של ממשלה שאכפת לה.
לאחר שלוש שנים של קיפאון, ישראל חוזרת לעבוד. אני מבקש מחברי הממשלה להבין את גודל הרגע: אחרי שנים של הזנחה, אנחנו מביאים הבוקר את התקציב הכי נועז, הכי תחרותי, הכי מסייע לשכבות החלשות והכי דואג לעתיד ילדינו מזה שנים. בשנת 2021 אנחנו זורעים את עתיד ילדינו ונכדנו לשנת 2051".

בנט ציין "אנחנו מקימים מטרו בגוש דן, מכניסים תחרות בשלל מוצרי צריכה ומזון, ובכשרות, מונעים פשיטת רגל של הפנסיונרים בישראל, מגדילים את הרפואה הציבורית בישראל, מעניקים חירות ניהולית למנהלי בתי ספר, בונים לראשונה בתים לילדים עם אוטיזם, ודואגים לתזונה בריאה לילדי ישראל. התקציב משקף דאגה לכלל אזרחי ישראל ולא משרת אף אינטרס מגזרי צר".

כמו כן הוסיף "אני מבקש להודות לשר האוצר, אביגדור ליברמן, למנכ"ל משרד האוצר רם בלינקוב, לראש אגף התקציבים יוגב גרדוס ולנגיד בנק ישראל אמיר ירון, שהובילו את התהליך באחריות ובהצלחה, למול אתגרים מורכבים בכל המישורים.

אישור התקציב יסייע גם ליציבות הממשלה ויאפשר לשרים להפוך חזון לעשייה במשרדיהם. אמרנו מתחילת הדרך שהממשלה הזו תעסוק בציבור ולא בעצמה. אמרנו – וקיימנו. בשעה טובה לכולנו".

שר האוצר, אביגדור ליברמן אמר "אחרי למעלה משלוש שנים בהן המדינה התנהלה ללא תקציב, הבוקר, לאחר דיונים ארוכים, העברנו תקציב אחראי בממשלה לצד חוק הסדרים חסר תקדים ובכך הבאנו בשורה ענקית לאזרחי המדינה.

הרפורמות שאישרנו מתמקדות בראש ובראשונה בהורדת יוקר המחיה, השקענו תקציבי עתק בתשתיות, בתחבורה ובנדל"ן, והעברנו רפורמות משמעותיות שיורידו את החסמים ויצמצמו את הבירוקרטיה, מה שיקל על כל אחד ואחת בהתנהלות היומיומית שלנו, העסקית או הפרטית.

הדרך לאישור התקציב בכנסת מתחילה ברגעים אלו ממש ויחד, תוך שמירה על שיתוף פעולה, נעביר אותו ב-3 קריאות ונבטיח צמיחה כלכלית ויציבות שלטונית לאזרחי מדינת ישראל".

לפי הסיכום, משרד הבריאות יקבל תוספת של חמישה מיליארד שקלים – שהם כשני מיליארד שקלים יותר, נוסף על הגידול הקבוע בתקציב שעומד על כשלושה מיליארד.

תקציב הבריאות כולל שיקום מערך בריאות הנפש. סל התרופות יעמוד על 600 מיליון שקלים – גידול של 100 מיליון שקלים ביחס לשנים האחרונות. שישה מכשירי MRI יוצבו בקופות חולים בפריפריה.

כמו כן יוגדל תקציב בתי החולים הציבוריים לכ-500 מיליון שקלים. כ-270 מושבים נוספים ייפתחו לסטודנטים לרפואה וכ-1,500 מקומות לאחים ואחיות בכל שנה, שיוכשרו במוסדות אקדמיים ישראליים.

תורנות המתמחים בפריפריה תקוצר מ-26 ל-16 שעות במחלקות מלר"ד, פנימית, ילדים, נשים, נוירולוגיה ורדיולוגיה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו