איילת שקד
איילת שקד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרת הפנים איילת שקד הגדילה את התקציב הייחודי ליו״ש במשרד הפנים ביותר מ-50%. התקציב גדל מכ-80 מיליון ש״ח ל-125 מיליון ש״ח.

שקד ציינה כי במשרד הפנים 100 מלש"ח יועברו לצורך תקנות יו"ש לכל שנה ב-21 ו-22 ו-25 מלש"ח תקציבי פיתוח לכל שנה.

כמו כן תוקצב לביצוע ב-2022 כביש 437 חיזמה - אדם בעלות של 250 מלש"ח ותקציב לתכנון מפורט בכביש 60 מעוקף אל ערוב עד קריית ארבע ומצומת המשטרה הבריטית לאדם. "יישר כח גדול לכל העוסקים והמסייעים", אמרה שקד.

היא ציינה כי שאר תוכנית הכבישים בהתאם להמלצות צוות תוכנית אב לתחבורה יקודמו במסגרת התוכנית האסטרטגית לכבישים שתגובש במהלך 2022 בהיקף שלא יפחת ממה שהיה בחומש הקודם.

ממשלת ישראל אישרה הבוקר (יום שני), בתום לילה לבן של דיונים קדחתניים, את תקציב המדינה לשנים 2022-2021.

על פי הסיכום, 400 מיליון שקלים יועברו לטובת בינוי ושיפוץ של בתי החולים לבריאות הנפש. עוד סוכם כי תקציב סל התרופות יעמוד השנה על 600 מיליון שקלים – תוספת של 50 מיליון שקלים לעומת השנה שעברה, אז עמד התקציב על 500 מיליון שקלים בבסיס, ועוד תוספת ייעודית בסך 50 מיליון שקלים. בלשכת השר הודיעו כי 50 מיליון שקלים יופנו לתוכניות לרפואה מונעת. ברקע המחסור ומצוקת התורים לבדיקות MRI, סוכם גם על תוספת של שישה מכשירי MRI בפריפריה, ולראשונה הם יופעלו בקופות בחולים, ולא בבתי החולים.

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר הבוקר בישיבת הממשלה: "רבותיי, גבירותיי, יש תקציב בישראל. תקציב של ממשלה שאכפת לה. לאחר שלוש שנים של קיפאון, ישראל חוזרת לעבוד. אני מבקש מחברי הממשלה להבין את גודל הרגע: אחרי שנים של הזנחה, אנחנו מביאים הבוקר את התקציב הכי נועז, הכי תחרותי, הכי מסייע לשכבות החלשות והכי דואג לעתיד ילדינו מזה שנים".

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו