נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בסקר מיוחד שנערך לרגל ועידת הקיץ של העיתון "בשבע" שמתקיימת היום עולה כי75% מהציבור היהודי סבור ששליטה בשטחי C חשובה לביטחון המדינה.

59% מהציבור היהודי חושבים שהממשלה החדשה תקפיא את הבניה ביהודה ושומרון בהקשר זה עולה נתון מפתיע נוסף כי 44% ממצביעי ימינה מחזיקים גם הם באותה העמדה לעומת רק 28% ממצביעי המפלגה שחושבים שהמפלגה לא תקפיא את הבניה בשטחי יהודה ושומרון.

בנימין נתניהו ראש הממשלה לשעבר נתפס כמתאים ביותר לבלום את השתלטותה של הרשות הפלסטינית על שטחי C לעומת נפתלי בנט ראש הממשלה המכהן שמקבל רק 10% ואיילת שקד שרת הפנים שמקבלת רק 3%.

למרות ההצהרות של אלקין וסער בזמן הקמת הקואליציה, והשליטה שלהם ברשות מקרקעי ישראל הם לא נתפסים ככאלה עם השפעה כלשהי בסוגיית יו"ש, סער עם 6% ואלקין עם 0.4%.

גם בהתייחס למשילות בנגב הנתונים שנחשפו בסקר דרמטיים: 80% מהציבור מעריך שהמשילות הישראלית בנגב תיחלש או לא תשתנה בתקופת כהונתה של הממשלה הנוכחית. הציבור גם מביע חוסר אמון בהצהרות ממשלת בנט ו78% ממנו מעריך כי בנט לא יפנה את חאן אל אחמר נתון זה מתחבר לנתון כי 75% מעריכים כי כניסתו של חה"כ מנסור עבאס לקואליציה מעניקה חסינות לישובים הבדואים.

הסקר נערך ע"י מכון מאגר מוחות - מכון מחקר ויעוץ בינתחומי בע"מ בניהולו של פרופ' יצחק כ"ץ

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו