סמטאות ירושלים
סמטאות ירושליםצילום: משה שוורץ

חודש הרחמים והסליחות בירושלים היה מאז ומעולם זמן של השראה מיוחדת, אמירת הסליחות היוצאת מבתי הכנסת אל הסמטאות במגוון נוסחים ומסורות, יוצרים יחד הרמוניה נפלאה של תפילה ותחנונים, ומזכירים לנו את חודש החגים המתקרב.

כל אחד מתחבר לתקופה זו בדרכו שלו, אך על דבר אחד יסכימו כולם - כמעט בלתי אפשרי שלא להתחבר לאווירה הירושלמית בימים אלו.

זה בדיוק הזמן שנצא יחד לסיור סליחות מרגש בין שכונותיה של ירושלים, ונכיר את מסורת אמירת הסליחות הירושלמית מקרוב. בנינו עבורכם סיור סליחות העוקב אחר ערכי התשובה, התפילה והצדקה בסמטאותיה הציוריות של העיר, כולל פינות נסתרות שאינן מוכרות למרבית האנשים.

גם ירושלמים שנולדו וגדלו בעיר לא מודעים לעולם המרתק של השכונות החרדיות, בעיקר בימי חודש אלול ותקופת הסליחות במאה שערים. בזמן זה השכונה הופכת שוקקת אדם וסואנת, מלאה בנשים ואברכים שעסוקים בהכנות ליום הדין. זוהי הזדמנות נדירה להצצה לעולם המרתק הזה, לחשיפת סודות מקומיים ולשיחה מרתקת עם השכן שלרוב אנו לא מדברים איתו.

כל שנה בחודש אלול, ירושלים לובשת אווירה מיוחדת שעוברת דרך הקולות והדמויות בין הסמטאות העתיקות, בתי הכנסת והכותל המערבי. אל תפספסו את החוויה הזו.

להרשמה לסיור הוירטואלי לחצו כאן

נפתלי-חן, מורה דרך, מרצה וחוקר תולדות ארץ ישראל, יוצא בשיתוף עם קבוצת 'קרתא' לסדרת סיורים וירטואלים מרתקים ועוצרי נשימה בסמטאותיה של העיר ירושלים.

אתם מוזמנים להצטרף למסע מרתק בין שכונותיה היפהפיות של העיר. לחוש את הבתים ואת הסמטאות, לשמוע את השתלשלות הסיפורים וההיסטוריה הנחבאים בין נדבכי האבן העתיקים, ולעקוב אחר התפתחות ומאורעות השכונות שסביב העיר העתיקה, מהעת הקדומה ועד לעידן המודרני.

בסיוריו, משלב נפתלי תוכן עשיר וייחודי עם ערך רב, פרי מחקר מקיף ומעמיק, לצד סיפורים מרתקים ומרגשים. דרך ההרצאות והסיורים מקבלים המשתתפים ידע רב בהיסטוריה של עמנו וארצנו.

ללא ספק, ירושלים היא אחת היעדים הפופולרים ביותר לסיור ולתיירות. ועכשיו אנו מזמינים אתכם להשתתף במסע מודרך מקיף, מרגש ומעשיר, בלי לצאת מהבית.

הסיור הבא יתקיים ביום ראשון 08/08 - סיור סליחות וירטואלי

ההשתתפות בסיורים אינה כרוכה בתשלום, אך יש להירשם מראש מכאן >>