נתניהו ובנט
נתניהו ובנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סקר במהדורה המרכזית שערך מכון "מדגם" בראשות מנו גבע בשיתוף iPanel מגלה מה חושב הציבור על תפקודה של ממשלת בנט-לפיד עד כה בניהול המשבר.

לשאלה "כיצד אתה מעריך את תפקוד הממשלה בטיפול במשבר הקורונה הנוכחי?", 54% הנשאלים השיבו שהתפקוד הוא "בסך הכל רע" - 23% מהם סבורים שהטיפול הוא "רע מאוד" ו-31% מהם השיבו שהטיפול הוא "די רע". לעומתם, 37% סבורים שהטיפול במשבר הוא בסך הכל טוב – 31% סבורים שהוא "די טוב" ו-6% שהוא "טוב מאוד".

70% ממי שמגדירים את עצמם ימין סבורים שהטיפול במשבר הוא "בסך הכל רע" ורק 24% שהוא "בסך הכל טוב". לעומתם, 55% ממי שמגדירים את עצמם מרכז-שמאל סבורים שהטיפול הוא "בסך הכל טוב" לעומת 34% שסבורים שהוא "בסך הכל רע".

עוד באותו נושא:

לשאלה "האם לאור מצב התחלואה מקורונה צריך או לא צריך לדעתך להטיל סגר לבלימת המגפה?", רוב המשתתפים בסקר (46%) סבורים שלא צריך להטיל סגר, זאת לעומת 40% שסבורים שצריך. 14% לא יודעים. ובמידה ויוחלט על הטלת סגר, האם הציבור יציית להנחיות הממשלה? 78% השיבו שכן, 11% שלא ו-11% לא יודעים.

רוב הנשאלים בסקר אף סבורים כי בחירת המדיניות של "חיים לצד הקורונה" של הממשלה הנוכחית הביאה במידה רבה למצב התחלואה הנוכחי. 51% סבורים שמדיניות זו הביאה למצב הזה במידה רבה ואף רבה מאוד, ואילו 44% חושבים שמדיניות זו הביאה למצב התחלואה הקיים במידה מועטה או כלל לא הביאה לכך.

המשתתפים נשאלו בסקר האם הם מתכוונים לטוס בקרוב לחו"ל או לא למרות הבידוד? 73% העידו שלא הייתה להם כל כוונה לטוס לחו"ל, 15% אמרו שהם התכוונו והחליטו לוותר, 6% עדיין מהססים ו-4% עדיין מתכוונים לטוס לחו"ל. 2% לא יודעים.

לשאלה "האם החתסנת כנגד קורונה?" רוב הנשאלים בסקר השיבו שעשו זאת: 84% העידו שהתחסנו בשתי מנות, 14% לא התחסנו ו-2% השיבו שהתחסנו רק במנה הראשונה.

בקרב בני 60 ומעלה ששאלנו אם התחסנו במנה השלישית, 49% השיבו שקבעו תור אבל עדיין לא התחסנו, 21% כבר התחסנו ו-21% עדיין מתלבטים אם להתחסן. 4% מהם לא מתכוונים להתחסן במנה השלישית ו-4% נוספים העידו שלא התחסנו בשתי המנות. 1% לא יודעים אם יתחסנו.

בנוסף, נשאלו בני 18 עד 60 האם יילכו להתחסן במנה שלישית נגד קורונה אם יוצע להם? 64% השיבו שבסך הכלי ילכו – זאת לעומת 10% בלבד שבסך הכל לא יילכו. 18% מקרב הנשאלים בקבוצות הגיל הללו השיבו שלא התחסנו עד כה בשתי המנות הקודמות.

לשאלה "כיצד אתה מעריך את תפקודו של נפתלי בנט במהלך משבר הקורונה", כלל המדגם העניק לראש הממשלה את הציון 4.88 מתוך 10. ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, זכה לפי המדד הזה לציון גבוה יותר: 6.36 בממוצע מתוך 10.

עוד נשאלו המשתתפים בסקר "מי לדעתם מנהל טוב יותר את משבר הקורונה?" 44% השיבו שראש הממשלה לשעבר נתניהו עשה זאת טוב יותר, 23% סבורים שראש הממשלה המכהן בנט מנהל טוב יותר את המשבר ו-15% מהנשאלים סבורים שאין הבדל ביניהם בניהול משבר הקורונה. 11% השיבו אף אחד מהם ו-7% לא יודעים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו