יאיר שרקי
יאיר שרקיצילום: יח"צ

עיתונאי חדשות 12 יאיר שרקי התעורר הבוקר (ראשון) והופתע לגלות שבחדר השינה שלו נמצא אדם זר שפרץ לביתו בחשאי.

"הבוקר התעוררתי עם פורץ בחדר השינה שלי, זה היה מבהיל מאד אבל ככל הנראה לא נלקח דבר", הוא פרסם בחשבון הטוויטר שלו.

לדבריו, "חייגתי למוקד 100 ושוטרי סיור הגיעו תוך דקות, ואחרי קצת יותר משעה גם עצרו חשוד שתיאורו התאים למה שמסרתי ולמה שתיארה שכנה בבניין סמוך שזכתה לביקור כמה דקות לפניי".

מאוחר יותר, המשטרה עצרה את החשוד. "הוזמנתי למסור תלונה בתחנה ובהמשך הבוקר הגיע שוטר שלקח מצלמות אבטחה מהאזור, ואיש מז״פ שאסף ממצאים", ציין.

"תודה לשוטרי לב הבירה על טיפול מקצועי ורציני ואדיב - למרות שלא נגנב ממני דבר (מאחרים כנראה כן) החוויה לא נעימה וטיפול נחוש כזה מחזיר את תחושת הביטחון", הוסיף.

שרקי הדגיש: "לכל מי ששואל או רומז ליחס וי אי פי: התקשרתי למוקד מאה וקיבלתי טיפול דרכם. בלי שם משפחה ובלי מספר זהות שלקחו ממני רק מאוחר יותר. כנראה שבשלב מסוים מישהו מהם הכיר אותי, אבל היחס היה רציני מהדקה הראשונה".

עיתונאית נוספת ב'חדשות 12', אלמז מנגיסטו, סיפרה גם היא על מקרה פריצה שאירע בדירה שלה. "22:30 אתמול בלילה, אני מתעוררת לרעש מחריד של גבר שמנסה לפרוץ בכל הכוח את הדלת לדירה שלי בתל אביב. קמתי בבהלה, לקחתי את הטלפון, רצתי לדלת הכניסה, והדפתי אותה", היא כתבה אתמול.

לדבריה, "ניסיתי להבין מה קורה לי עכשיו, הרגשתי בתוך סרט אימה שתיכף אתעורר ממנו. הגבר האלמוני לא חדל ממעשיו - הוא המשיך לנסות לפרוץ ולשבור את הדלת, ולהיכנס לדירה תוך כדי שהוא צועק, מקלל ומאיים על חיי. ידעתי שאם הוא מצליח לפרוץ - זה הסוף שלי, שיש אפשרות שאסיים כאן את חיי או שאעבור תקיפה. כל התרחישים הכי נוראיים רצו לי בראש".

"בזמן שאני נאבקת בו בגופי שלא ישבור את הדלת, אני מתקשרת למוקד 100. עונה לי מוקדנית. אני מסבירה לה שבעוד כמה דקות ייגמרו לי הכוחות, והגבר יפרוץ פנימה. 'תכף תבוא ניידת, השוטרים כבר בדרך'. חולפות עוד עשר דקות - הגבר ממשיך ואפילו מחבל בלוח החשמל, ומנתק אותי לחושך מקפיא", הוסיפה.

"אני מתקשרת שוב למשטרה, עונה לי מוקדנית נוספת. מסתבר שלא נפתחה בכלל קריאה, ואין פרטים של האירוע. שוב אני מוסרת את הפרטים בלחץ, המוקדנית צועקת בכעס: 'תחליטי כבר, כניסה מצד ימין או משמאל?!"' כתבה. "חולפות עוד עשר דקות, אני מתקשרת בפעם השלישית למוקד 100. הם מחברים אותי לשוטר שטוען שהוא בדרך אליי, ומה שיש לו לשאול זה: 'תגידי, הוא עוד שם? זה קרה כבר פעם? את מכירה אותו?'. כל זה בזמן שאני נלחמת לבד בשארית כוחותיי בגבר הזה שמאיים עליי מחוץ לדלת".

"רק אחרי 26 דקות שאני זועקת לעזרה ונלחמת על חיי, השוטרים הגיעו. 26 דקות של סיוט ואימה. 26 הדקות הכי ארוכות בחיי. כל דקה שחלפה הייתי בטוחה שלא אצא מזה בחיים. לא המשטרה, לא מוקד 100 - ברהנו טגניה הציל את החיים שלי. אני רק חושבת איך האירוע הזה היה נגמר אם לא היה לי קולגה לשעת צרה, זמין אתמול בלילה. מפחיד להיות אישה, ומפחיד עוד יותר כשזאת המשטרה שלנו", כך אלמז מנגיסטו.

אולם, מאוחר יותר הגיבה המשטרה על דברים שכתבה מנגיסטו והאשימה אותה כי היא עיוותה את הדברים. ממשטרת ישראל נמסר: "צר לנו שהכתבת בחרה לעוות ולפרסם פרטים שגויים תוך השתלחות חסרת אחריות במשטרה, שעה שהעובדות המתועדות, לרבות השיחות המוקלטות אל מוקד החירום 100 ומוקד המידע 110, רישומי תנועת 4 הניידות שהגיעו למקום, דוחות הפעולה של השוטרים והנסיבות, שונות לחלוטין מהמתואר".