תלמידי ישיבת הכותל ממריאים לישראל
תלמידי ישיבת הכותל ממריאים לישראלצילום: ישיבת הכותל

תלמידי ישיבת הכותל שמגיעים לשנת לימודים מארה"ב, המריאו אמש (ראשון) מנמל התעופה ניוארק בניו ג'רסי בארה"ב בדרכם לישראל לפתיחת 'זמן אלול'.

קבוצת התלמידים התרגשה לקראת שנת לימוד התורה שמצפה לה בישראל. בסך הכל יגיעו לישיבת הכותל כ-50 תלמידים חדשים מחו"ל שינחתו במהלך השבוע. בני הישיבה מתחילים את זמן אלול ונכנסים הישר להכנות לקראת חגי תשרי.

בישיבת ההסדר הכותל לומדים בזמן אלול את מסכת 'יומא'. הסוגיות שנלמדו לא מזמן במסגרת הדף היומי ילמדו בעיון כהכנה ליום הכיפורים.

השנה יפגשו התלמידים גם עם נושא השמיטה וסדר מיוחד מוקדש לנושא המצוות התלויות בארץ, ההכנות לשמיטה וההתנהלות ההלכתית בשנת השבע.

ראש הישיבה, הרב ברוך וידר, אמר: "בניין ירושלים ממשיך כל הזמן, בחומר וברוח. כשמתחדשים בחומר יש לנו הזדמנות להתחדש ולבנות קומות נוספות ברוח. זכינו ובניו של הקב"ה באים ללמוד את תורתו בעיה"ק ירושלים".

מוטי ג'רבי מנכ"ל הישיבה אמר: "ברוך ה', למרות חוסר הודאות וסימני השאלה, שנת הלימודים נפתחת בישיבת הכותל ובמכינות הקדם צבאיות ידידיה ואורות שעל ידי ישיבת הכותל בשמחה ובציפייה לשנה מוצלחת. כלל התלמידים שחוו יחד עם כל העולם תקופה מורכבת בשנה וחצי האחרונות רוצים להתחיל שנה רגילה ואנחנו מקווים שעם השמירה על ההנחיות ועל התו הירוק נעשה ונצליח בע"ה".

הרב ראובן טרגין, האחראי על תוכנית חו"ל בישיבה, אמר: "ירושלים שעושה את כל ישראל חברים מצליחה לחבר בין בוגרי י"ב מהארץ ובוגרי י"ב מחו"ל לאחר תקופה ארוכה שמשפחות רבות בחו"ל התפללו שכבר יוכלו להגיע ולבקר בירושלים. לחלק מהתלמידים זו הפעם הראשונה שמגיעים ארצה לאחר שנה שבה לא יכלו לבקר ולראות את הישיבה לפני הגעתם".