בחורי הישיבה לומדים בחומש על רקע כוחות הפינוי
בחורי הישיבה לומדים בחומש על רקע כוחות הפינוי צילום: ישיבת חומש

כוחות משטרה ומג"ב גדולים פינו והרסו היום (שלישי) את הישיבה בחומש, השוכנת על חורבות היישוב שנהרס במהלך הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון.

פינוי הישיבה התבצע פחות מיממה לאחר אירוע הכנסת ספר תורה לישיבה לזכרו של שולי הר מלך הי"ד, שאתמול היה יום השנה ה-18 להרצחו.

בנוסף, לאחר עשור בה הדרך ליישוב היתה פתוחה, חרצו הכוחות את הכביש המוביל ליישוב וחסמו את הכניסה ליישוב.

במהלך הפינוי ולאחריו התלמידים המשיכו ללמוד. אולם, כוחות הביטחון גררו אחד מבחורי הישיבה באלימות והוא נפצע בראשו. הבחור פונה לבית החולים לטיפול רפואי.

עוד באותו נושא:

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תקף: "היום ברור לכולם שהגרוש מגוש קטיף וצפון השומרון הוא עוול שיש לתקן, לצערי במקום לתקן היום הרסו את הישיבה. זהו חוסר רגישות להרוס בדיוק ביום השנה להרצחו של שולי הר מלך הי"ד".

תלמיד הישיבה שנפצע
צילום: ישיבת חומש

"אנחנו נעשה הכל כדי לשים לזה סוף", הוסיף. "עידן הרס בתי יהודים בהתיישבות חייב לעבור מן העולם. הישיבה במקום תמשיך בע"ה ותפרח והיישוב חומש יהיה ישוב לתפארת כך גם כל שאר ישובי צפון השומרון שנחרבו בגרוש.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' גינה את פעילות המנהל האזרחי בישיבת חומש: "אחרי שאתמול הכניסו לישיבת חומש ספר תורה לזכרו של שולי הר מלך הי"ד היה דחוף לממשלת השמאל לשלוח את המנהל האזרחי להרוס ולפנות שוב את הישיבה. את הערבים יחברו לחשמל בשביל המשותפת, את הבדווים ילבינו בשביל רע"מ, וליהודים ימשיכו להרוס. אין פשוט אף מפלגה בקואליציה הזו שדואגת להם. בושה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו