קריוקי
קריוקי צילום: איסטוק

היעד החדש של שלטונות סין: שירי הקריוקי. סוכנות הידיעות הסינית הממלכתית Xinhua דיווחה כי משרד התיירות והתרבות הסיני יפרסם בקרוב "רשימה שחורה" של שירים אותם ייאסר על בליינים במועדוני קריוקי לבצע, מאחר ולדעת ראשי המשרד "הם מכילים תוכן מזיק, ומהווים איום על החברה, על האחדות הלאומית, הריבונות או היושרה הטריטוריאלית.

כמו כן ייאסר על ביצוע שירים המפרים את מדיניות הדת הממלכתית באמצעות ביצוע תעמולה לכתות או עידוד אמונות טפלות". הרשימה השחורה תכלול גם שירים שיעודדו פעילויות בלתי חוקיות כמו הימורים או שימוש בסמים, וכן מגוון של פעילויות מזיקות אחרות.

בהודעה שפרסמו באתר האינטרנט של המשרד לתיירות ותרבות, כתבו ראשי המשרד כי כיום מפוזרים ברחבי סין כמעט 50 אלף מועדוני קריוקי המכילים סביב 100 אלף שירים שונים, נתון המקשה על בעלי המועדונים לשלוט בשירים המושמעים במועדון שלהם.

לפיכך, הטילו ראשי המשרד אחריות על ספקי התוכן למועדוני הקריוקי לוודא כי השירים שיועברו לשימוש המועדונים "לא יכילו את התוכן המזיק, אלא מוזיקה בריאה ומרוממת" לדבריהם. המשטר הסיני נחשב כבעל מדיניות נוקשה במיוחד במניעת הפצת או שימוש בתוכן אותו הם מכנים כ"מזיק" כמו גם צנזורה חריפה על התוכן המועלה לאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות, כמו גם לתקשורת העצמאית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו