שרה ציפורה זנדרהיידן
שרה ציפורה זנדרהיידן צילום: באדיבות המצלם

"קוראים לי שרה ציפורה זנדרהיידן, נולדתי בהולנד ואני בת 28. גדלתי במשפחה נוצרית קתולית, במשך שנים הלכתי לכנסייה אבל ציפור קטנה בלב לא נתנה לי מנוח, המשכתי להיות אדוקה עד ליום בו הגעתי לביקור בישראל", מספרת שרה.

" אחרי שנתיים וחצי של לימודי יהדות אינטנסיביים בארץ זכיתי להתגייר כדת משה וישראל. הדרך היתה מלאה בעיכובים, חברות רבות ואנשים שאהבתי שכנעו אותי שאני טועה, אלו היו זמנים קשים מאוד…

היום אני מאורסת לזאב, בחור יהודי אמריקאי ותלמיד חכם, זאב התייתם מאבא בגיל צעיר מאוד, אמא שלו לא יכלה לגדל אותו, הוא עבר ילדות קשה ולבסוף התגורר אצל משפחות אומנה.

''שנינו מאושרים בזכות לבנות בית יהודי טהור ומחכים לרגע המכונן ביותר בחיים, אבל אין לנו מי שיעזור לחתונה, בבקשה תעזרו לנו להתחתן כמו כולם עם חתונה שמחה ואני מברכת אתכם בבריאות, פרנסה וכל האושר", היא מבקשת.

לסיוע לזוג לחצו כאן >>>

שנתיים וחצי ארכו לשרה לימודי היהדות בירושלים כשבסיומם היא זכתה להתגייר ולהפוך ליהודייה רשמית.

חלק ניכר ממכריה של שרה סובר כי היא עשתה את טעות חייה ומתכחש לה בשל כך. ההתנכרות לנישואיה, גם היא אבן נגף משמעותית במסע הארוך והמאתגר שניצב לפניה. שרה שלומדת עבודה סוציאלית יצאה בקמפיין רשמי בו היא מבקשת את עזרת עם ישראל.

הרב דב הרציג שמכיר את הזוג זמן רב ומכהן כראש כולל בו לומד החתן קורא להירתם לעזרת הכלה הגיורת: "יש לנו בחור אהוב שלומד בכולל שלנו כבר תקופה ארוכה. הבחור הזה אהוב על כל מי שפוגש אותו. הוא התייתם מאבא בגיל קטן מאוד והתגורר אצל משפחות אומנה שונות. עברה עליו ילדות קשה מאוד".

"כעת, הוא מאורס לבחורה טובה, גיורת מהולנד, נרקם ביניהם קשר מצוין והחתונה בקרוב בעזרת ה'. כפי שתוכלו בוודאי להבין, לחתן ולכלה אין משפחה, לגמרי!

''אין להם כלום להתחלת החיים ולא בסיס לחתונה, אני פונה אליכם יהודים יקרים: אנחנו נכנסים עכשיו לחודש אלול, קחו חלק נכבד בבניית הבית המיוחד והנפלא הזה, תזכו למצוות וכתיבה וחתימה טובה!''.

לסיוע לזוג לחצו כאן >>>