מירי רגב
מירי רגב צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בכירי הליכוד הופתעו לשמוע את ההתבטאויות האחרונות של השרה לשעבר מירי רגב בדבר הצורך לבצע ''מהפכה עדתית' ולבחור לראשונה בראשת ממשלה מזרחית.

ח"כ יובל שטייניץ אמר לרדיו קול ברמה: ''ראיתי את הדברים והשתוממתי. הדברים מוזרים. מירי רגב הצביעה כל השנים לנתניהו האשכנזי, גם כשדנון המזרחי התמודד. מה פתאום עכשיו היא עושה שיקולים עדתיים?״.

ח"כ אמיר אוחנה הגיב: "מי שאומר 'אני אתמודד על ראשות הליכוד ביום שאחרי נתניהו', כנראה בסתר ליבו חפץ שהיום הזה יגיע, ואולי אפילו יעשה פעולות כדי שהוא יגיע - בגלוי או בסתר. אני לא שם. הדיבור הזה על קרבות הירושה הוא באמת מוקדם".

ח״כ צחי הנגבי אמר לחדשות 12: ״אמא שלי היתה מנהיגה מזרחית והיא יכלה להיות ראשת ממשלה מאוד מוצלחת אבל לא בגלל שהיא בת לאבא תימני ואימא מרוקאית, אלא בגלל האישיות שלה. ככה בוחרים מנהיגים בליכוד״.

״זו אמירה לא במקומה", הוסיף הנגבי. ''הליכוד תמיד נשא את דגל אחדות העם, לא שבט כזה ולא גנים כאלה''. בראיון לרדיו 103 סיפר הנגבי: "אחרי עידן נתניהו אתמודד על ראשות הליכוד, אני חבר הכנסת הוותיק ביותר והשר עם הכי הרבה ניסיון".

ח"כ דוד אמסלם הגיב לסערת רגב ברשת ב': ''חלק מחברי הליכוד לא מרגישים את מה שאני מרגיש, וזה חבל. גם בקרב בני עדות המזרח אתה צריך להצמיח את ההנהגה מלמטה. כל השנים אתה מהנדס להם את התודעה ומסביר להם שהם לא שווים''.

רגב עצמה התראיינה במוצאי שבת לחדשות 13 ואמרה כי הגיעה העת למנהיגות מזרחית, אחרי שנתניהו יפרוש. "המזרחים מתים על נתניהו משום שהוא צמצם את הפערים והביא למוביליות חברתית", אמרה רגב, והוסיפה כי "כל עוד נתניהו נשאר בליכוד אני מתייצבת לימינו, ובעזרת השם גם נחזור מהר מאוד לממשלה, כי הממשלה הזו רעה ומסוכנת למדינת ישראל".

לגבי הביקורת שהופנתה כלפיה מתוך הליכוד על הדברים שאמרה בראיון ל"ידיעות אחרונות" והשימוש בביטוי "השבט הלבן" אמרה רגב כי ייתכן שהייתה צריכה להשתמש במילים אחרות, אך הוסיפה כי "יש כאן ניסיון לקבור את הבעיה האמיתית שיש במדינה ישראל, יש כאן בעיה מעמדית חברתית שאי אפשר להשתיק אותה, יש כאן אליטה מערבית ששולטת על רוב מוקדי הכוח".