הרב דב הלברטל
הרב דב הלברטל ערוץ 7

היא מזמן הייתה צריכה לשנות את שמה לסיבוני, שמה המקורי, או לפחות להוסיף אותו, ולא להתלות בתירוצים עלובים.

למה ברגע זה היא לא משנה את שמה? זו בושה שמזרחית גאה כמוה (לא בציניות), לא מוותרת על שמה האשכנזי. כנראה שלא איכפת לה להעלים את זהותה, ובלבד שזה כדאי לקידום. ואולי היא כן מתביישת בכך שהיא מזרחית.

המזרחים צריכים לכעוס עליה, כי זה מסר לא טוב לגביהם. אם נשים במעמדה מתביישות במזרחיות שלהם, זה אומר שעליהם לחוש רגשי נחיתות. ועל עוד דבר הם צריכים לכעוס, על כך שמזרחית כמוה משתלחת בצורה מבזה נגד האשכנזים. זה לא מכובד. זה משפיל. והגיע הזמן שכל המזרחים יתקוממו נגד השתלחויות אלה, כי זה בא רק כדי להעצים את מעמדה הפוליטי.

והגיע הזמן שגם האשכנזים יתקוממו. לא צריך לעבור בשתיקה על הדיבורים המשפילים של שבט לבן, צבע לבן או גזע לבן. די. מספיק. האשכנזים הופכים לשק חבטות משפיל, על ידי אנשי שררה מזרחיים, כל פעם שהם מריחים אפשרות לעשות מכך הון פוליטי.

מזרחיים כמו סיבוני או אריה מכלוף מוכנים להשפיל מיליונים, ולהפיץ שנאה ופילוג, ובלבד שיקבלו יותר מנדטים או יקבלו עמדת עדיפות בבחירה פוליטית. זה לא יאומן שזה עוד קיים היום.

כי מי ששלט עלינו בעשרות השנים האחרונות, היו בעיקר בני עדות המזרח. רוב השרים הבכירים והמשפיעים בממשלת נתניהו, היו מזרחיים. ולא רק שרים. סיבוני בעצמה, ברוב צביעותה, הייתה ממלחכי הפנכה של המשפחה הלבנה השלטת, כשזה רק היה כדאי לה. זה רק מראה על מה היא חושבת באמת ביחס המזרחיים.

וכי איזה מישהו מהשבט הלבן אמר משהו כשאייזנקוט יתמנה לרמטכ"ל, והיה אחד הטובים שביניהם (לפחות עד לפני שיצא לפוליטיקה)? וכי מישהו מהם אמר משהו כשהרב רפי פרץ התמנה לראש הבית היהודי? או נגד גבאי ורוסו שהנהיגו את מפלגת העבודה? ואפילו כששלושה בני עדות המזרח, שבאמת לא היו ראויים (כפי שהתברר, ועוד איך, לאחר מכן) הנהיגו את מפלגת מייסדי המדינה, אף אחד מהשבט הלבן לא אמר דבר (למעט אני).

כי מתרחש פה במדינה דבר מדהים. אם לפני השואה היו כעשרה מיליון יהודים באירופה, ורק מאות אלפים יהודים במזרח, הרי כיום, יהדות המזרח הופכת לרוב במדינת ישראל. היא תשלוט, וזה יהיה תהליך טבעי. היא בכל תחומי מרחב החיים הישראלי. המזרחים נמצאים בתחומי המדע, הספרות, הרפואה, עריכת הדין ובכל מקום.

המגזר היחיד שקיימת בו עדיין אפליה מובנית נגד המזרחיים, הוא דווקא המגזר החרדי. לא אאריך כאן בסיבות לכך. אבל בציבור החילוני, וגם בציוני הדתי, הכול פתוח בפני המזרחיים, ובמובן רב, הם עתיד המדינה.

אז הגיע הזמן שהמזרחיים יגידו לסיבוני, שתחדל מלהשפיל אותם, מלבזות אותם ומלהחדיר בהם רגשי נחיתות. ואם הם יבחרו אשה מזרחית לראשות הממשלה, היא תהיה אחרונה בתור.

 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו