הרב יוסף צבי רימון
הרב יוסף צבי רימון צילום: יהושע הלוי

לראשונה - ובתום תהליך שנמשך לאורך כל השנה האחרונה - נבחר רב אזורי למועצת גוש עציון.

וועדת איתור בחנה את מועמדותם של מספר רבנים שכולם יוצאי דופן בחכמתם, כישרונם ותכונות אופיים ולבסוף מסרה את המלצותיה למליאת המועצה. הערב בהצבעת פה אחד נבחר הרב יוסף צבי רימון לרב האזורי של גוש עציון.

הרב יוסף צבי רימון, מרבני ישיבת הר עציון, בעל מפעלים רבים ועשייה ציבורית רחבה הוא ראש בית המדרש במכון לב, עומד בראשן של עמותות "סולמות" ו"לאופק" (לשעבר "תעסוקטיף" שעסקה בסיוע מציאת משרות למפוני גוש קטיף וכיום עוסקת בקידום אוכלוסיות מוחלשות, מתן תעסוקה ותמיכה לחיילים בסיכון וחיילים בודדים משוחררים).

הוא נחשב מרבני ההלכה הבכירים בציונות הדתית בין היתר חיבר מספר ספרים בתחום ההלכה בין השאר בנושא שמיטה והוציא את סדרת הסרטונים החינוכיים "רצים למשנה".

לרב רימון שיטה ייחודית ללימוד הלכה – מן המקורות ועד ההלכה למעשה. בשיטה זו הלומד מכיר את ההלכה מן המקורות היסודיים ביותר בתורה, במשנה ובגמרא, דרך פוסקי ההלכה בכל הדורות, ועד ליישום ההלכה במציאות ימינו. הרב רימון נשוי לשרון ואב לשמונה בנות, הוא דמות ידועה ומוכרת בגוש עציון שמחוברת להוויה ולתושבי האזור ומכהן בנוסף כרב בית כנסת באלון שבות.

הרב יוסף צבי רימון ושלמה נאמן
הרב יוסף צבי רימון ושלמה נאמן צילום: דוברות

שלמה נאמן ראש המועצה בירך את הרב רימון עם בחירתו: "גוש עציון זכו ברב תלמיד חכם אמיתי, ישר דרך, אהוב על הבריות ומקרבן לתורה. הרב יוסף צבי מחובר למקום ולסביבה ובהחלט איש מעשה מהמעלה הראשונה. כולנו זכינו בך, הרב רימון. תהיה לנו לרועה - הצלחת תפקידך תהיה להצלחה של הגוש כולו".