טוויטר
טוויטרצילום: ISTOCK

גולשים ופוליטיקאים המשתמשים ברשת החברתית טוויטר העבירו ביקורת חריפה בימים האחרונים, לאחר שהתברר כי אחד מדוברי הטליבאן הבכירים משתמש ברשת החברתית על מנת להמשיך ולצייץ למאות אלפי עוקביו על התקדמות כיבוש אפגניסטן על ידי הארגון.

זביהוללה מוג'אהיד נחשב לאחד מבכירי הדוברים של ארגון הטליבאן והוא זוכה ל-280 אלף עוקבים מרחבי העולם.

בימים האחרונים הוא צייץ עשרות פעמים עדכונים על המלחמה באפגניסטן וכיבוש הבירה קאבול על ידי הארגון, ציוצים שזכו לציטוט בכל אתרי החדשות הגדולים בעולם. למרות שהטליבאן נחשב על ידי ממשלות רבות כארגון טרור, טוויטר החליטה שלא לחסום את חשבונו של מוג'אהיד והיא מאפשרת לו להמשיך ולצייץ כרצונו.

ז'רום ריוויאר, פוליטיקאי צרפתי החבר בפרלמנט האירופי, העביר ביקורת על טוויטר כאשר צייץ כי "החופש והדמוקרטיה לא מסתדרים היטב כאשר טוויטר ממשיכה לחסום את החשבון של טראמפ אך מאשרת את חשבון דובר הטאליבן ללא כל מחשבה שנייה".

רשת "פוקס ניוז" ביקשה את תגובת ראשי טוויטר לעובדה כי הם מאפשרים לדובר הטליבאן לצייץ ללא הפרעה לאחר שהחליטו לסגור את חשבונו של הנשיא לשעבר טראמפ בגין "הסתה לאלימות" כדבריהם, אולם עד עתה לא התקבלה תגובה.

הטליבאן נחשב במדינות רבות כארגון טרור רצחני לאחר שביצע פיגועים בהם נהרגו אלפי אזרחים. בימים האחרונים הצליחו אנשי הטליבאן לכבוש גם את הבירה קאבול, ולגרום לבריחתם של עשרות אלפי אזרחים מאפגניסטן. המהלך הביא גם לביקורת חריפה על הנשיא ביידן, שהחליט על הסגת כוחות צבא ארה"ב מאפגניסטן.