ג'וש בריינר, אבישי בן חיים
ג'וש בריינר, אבישי בן חיים צילום: מוטי מילרוד, פלאש 90

עיתונאי 'חדשות 13' אבישי בן חיים האשים היום (שני) את עיתונאי 'הארץ' ג'וש בריינר כי הוא "סוכן דיכוי", לאחר שזה האחרון כתב לו: "אתה אמור להיות עיתונאי, לא בדרן".

העימות בין השניים החל לאחר שבן חיים שיתף את הכתבה שעשה על ח"כ דודי אמסלם (הליכוד), תוך שהוא מגיב לביקורת השליליות שנכתבו על הכתבה.

כזכור, לאחר שפורסמה כתבתו של בן חיים, נכתבה גם ביקורת שלילית על כתבתו בכמה מקומות. כל למשל בטור שפרסם עמית סלונים ב'וואלה' נכתב: "בתחתית של התחתית, אם מגרדים טוב את הטחב הקידומי והזוהמה השיווקית, תמצאו את כתבת הליקוק המדופלמת של דוקטור אבישי בן חיים על חבר הכנסת דודי אמסלם".

"מדובר ב'ריאיון' שנגמר בכך שהמראיין מנשק בהתלהבות את ידו של המרואיין", הוסיף סלונים. "מדובר בפסולת עיתונאית. כתבה שאמורה הייתה להיגנז ולזכות את העיתונאי שבזבז עליה זמן בשיחת נזיפה".

עוד כתב סלונים: "מהר מאוד ברור שהמרואיין הוא בסך הכל ניצב במחזה של בן חיים. הקישוט שהדוקטור השתמש בו כדי לעטר את התבשיל שלו. המנה העיקרית, כרגיל אצל אב"ח, הייתה התיאוריה שלו על ישראל הראשונה והשנייה. כמו תמיד, התבשיל הזה לא היה ראוי למאכל אדם".

בן חיים צייץ הבוקר בחשבון הטוויטר שלו והגיב, כאמור, לביקורות השליליות. "מבקרי הטלוויזיה נציגי הדיכוי לא ברמה להבין החשיבות שהסיפור הישראלי יסופר גם מהזווית של ישראל השנייה. הם גם במשימת השתקה מטעם הדיכוי, לכן הם גסי רוח (לא במזרחית, אז זה מותר). אבל התגובות מהציבור הרחב מתוקות ממש והרייטינג נהדר", כתב.

בריינר, כתב הפלילים של 'הארץ', השאיר תגובה עוקצנית לבן חיים. "אתה אמור להיות עיתונאי אבישי, לא בדרן", צייץ.

בן חיים לא נותר חייב. "יקר לי, אני במשימה עיתונאית פי אלף יותר חשובה ממה שאתה בכלל מסוגל לדמיין שתעשה בחיים שלך, על ערכים הכי בסיסיים של שוויון ושותפות בדמוקרטיה והבאת קולות מושתקים למסך", הגיב. "לצערי אתה סוכן דיכוי מובהק, שסובל מהפרעה שגורמת לך ולדומיך לחשוב שמישהו מינה אתכם בלידה לחנך מזרחים. שב תלמד".

"יפה לך ההתנשאות", ענה לו בריינר. "מתי ביקרת בבית סוהר לאחרונה להביא קולות מושתקים באמת? בחברה הערבית? יוצאי אתיופיה? נכים? אלה הקולות המושתקים. ללקק לאמסלם על מטבוחה זה להביא קול מושתק? זה בדיחה. אתה מנסה להנציח שיח גזעני ולמען האמת, מאסנו".

בן חיים: "ברור שמאסתם בשיח ששם על השולחן את הפריבילגיות שלכם ואת הדיכוי. זה הגיוני לגמרי. על כן אתם הגמוניה. תאמין לי שאני מתאפק לא להתנשא. אבל זה מדהים אותי. בחיים שלי לא הייתי כותב לעיתונאי אחר את מה שאתה כתבת. מה זה ענייני בכלל. יש לכם משהו שגורם לכם לחשוב שתפקידכם כמדכאים לחנך מזרחים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו