מאז ומתמיד נמשך אלחי אזרד (25) המתגורר בחריש, לפיוטים ומנגינות. הבמה הראשונה שקיבל הייתה בבית הכנסת, שם תמיד חיכה לו מקום של כבוד ואף גילה שאוהבים את הקול שלו.

הפרגון שקיבל מהסובבים אותו יחד עם האהבה לפיוטים ולמוסיקה, הובילו אותו להתמקצעות בתחום אצל רפי ברזני ואף להופעות עם מקהלת הילדים שהייתה לו באותה תקופה. "הרבה פעמים כשאני מגיע לבית הכנסת לא מוכר, כששומעים את הקול שלי, ישר מבקשים ממני להיות חזן", הוא משתף. ההחלטה לעבור מבתי הכנסת לאולפן ההקלטות, הייתה כאשר התקבל לתכנית ריאליטי. אך זמן קצר לאחר מכן - בעקבות התחזקות רוחנית, ביטל את השתתפות וגנז את התכניות להיות זמר.

בתקופת הקורונה והסגרים, בילה אלחי זמן רב עם הגיטרה, כך שהתחדש אצלו הרצון לכתוב ולהלחין שירים. במהלך השנה האחרונה הוציא שני שירים מקוריים. כעת, בעיצומם של ימי הרחמים והסליחות, הוא מוציא ביצוע מרגש במיוחד לפיוט 'עת שערי רצון' בעיבוד והפקה מוסיקלית של ראובן חיון. "את הפיוט הזה כתב רבי יהודה בן שמואל עבאס, והמילים שלו על עקדת יצחק כל כך נוגעות. הפיוט הזה שנאמר לפני התקיעות, מחבר אותי לאבות, לאמהות ולכל עם ישראל שסבל שנים בגלות, אין יותר מחזק מזה כהכנה לתקיעות", אומר אזרד, שנמצא בעיצומו של סבב מופעי סליחות ופיוטים, כמו גם חופות וטברנות בחתונות.