שערי צדק
שערי צדקצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

7,692 מאומתים חדשים לקורונה אובחנו בישראל אתמול (חמישי) לאחר שבוצעו 141,638 בדיקות.

נכון לשעה זו ישנם 594 חולים שמצבם מוגדר קשה, מהם 108 מונשמים. מניין הנפטרים מסיבוכי קורונה בישראל עומד על 6,759 בני אדם.

שר הבריאות ניצן הורוביץ (מרצ) שמח לראות את השפעת החיסונים על גרף התחלואה בישראל, אך מפציר באזרחי ישראל לקבל את מנת החיסון השלישית כדי שנראה ירידה משמעותית במספר החולים במצב קשה.

בראיון לרדיו 103FM אמר הורוביץ: "בעולם מסתובבים כל מיני זנים, ובגלל שיש חלקים שלא התחסנו בכלל, הזנים הללו מתפשטים שם. אנחנו צריכים ללמוד איך להתנהל לצד המגפה.

''הנגיף מתפשט במהירות, לכן עושים צעדים מהירים במניעת המחלה. מחוסן מדביק הרבה פחות ממי שלא מחוסן. אנחנו רואים סימנים מעודדים שהתחלואה הקשה נבלמת, אך עדיין מוקדם לשמוח. גרף התחלואה מתחיל להתמתן, אך מוקדם לחגוג ניצחון".

עוד הוסיף הורוביץ: "ככל שנקפיד יותר ונתחסן יותר, יהיו לנו את הכלים הטובים להתמודד. ככל שהתחלואה עולה, אנחנו עושים את מה שצריך. אנחנו עושים הכל כדי להימנע מצעדים קשים. אני מקווה שלא יהיה סגר בחגי תשרי".

"אני בעד פתיחת שנת הלימודים ב־1 בספטמבר, חשוב שהתלמידים יחזרו למסגרת", הבהיר שר הבריאות הורוביץ, והתייחס לסערה שהתחוללה בנושא חיסוני הילדים בשטחי בתי הספר: "אני עושה מה שטוב בשביל הבריאות וזה לחסן".

ראש הממשלה נפתלי בנט קיבל הבוקר (שישי) את מנת החיסון השלישי בבית החולים מאיר בכפר סבא.

בנט הזכיר: ״לפני מספר שבועות אמרתי לציבור שאם נתחסן באלול - נוכל לחגוג את החגים עם המשפחה בתשרי. אני אומר לכם עכשיו - זה בהישג יד. זה היה נשמע דמיוני כי הציבור הישראלי רגיל להימצא בחגים בסגר.

''זה בהישג יד, אבל אנחנו עוד לא שם'', הדגיש ראש הממשלה. ''אני אומר בצורה ברורה - אם תצאו להתחסן בחיסון השלישי - נוכל להימנע מסגר רביעי. אנחנו בשיא המערכה כרגע״.