הרב יעקב אריאל
הרב יעקב אריאלצילום: אוצר הארץ

בעוד כשלושה שבועות נסב כולנו לסעודת ליל ראש השנה, אך מלבד השנה החדשה אותה נכניס, נקבל יחד עמה גם את שנת השמיטה.

העיתונאית סיון רהב-מאיר הנחתה בשבוע שעבר כנס מקוון לקראת השנה המיוחדת, עם חתן פרס ישראל הרב יעקב אריאל, האגרונום ד"ר מוטי שומרון ומנכ"ל ארגון 'אוצר הארץ' איתן מאיר שהביאו את הזוויות ההלכתיות, המקצועיות והטכניות לקראת השמיטה.

במהלך הכנס העביר הרב אריאל הסבר המתייחס להבדלים שבין החקלאות בעבר לחקלאות בימינו אנו. "אם בעבר לכל אדם היו לצד ביתו מספר דונמים אותם היה מעבד, נוטע בהם מספר עצים בודדים לצריכה עצמית ואת הנותר היה מוכר בשוק, הרי שכיום החקלאות היא אינטנסיבית וממוכנת בעיקרה", הדגיש הרב אריאל.

"מה גם שמספר החקלאים בארץ הולך ויורד. לכן, אם נצרוך יבול חו"ל או יבול נכרים אנו פוגעים בחקלאות היהודית שבארץ ישראל מחד. מצד שני, היתר המכירה, אף שהיא מותרת מן ההלכה היא בעיקרה דרך המאפשרת לעקוף את השמיטה. לפיכך, כל צרכן יכול להיות שותף של החקלאים ובכך לקיים את מצוות השמיטה על ידי צריכת תוצרת חקלאית שאינה בהיתר מכירה ושגודלה בארץ על ידי חקלאים יהודים".

להצטרפות למנויי אוצר הארץ לחצו כאן

מנכ"ל אוצר הארץ, איתן מאיר אומר: "אוצר הארץ עשתה מהפכה גדולה בכל התחומים, הראשון שבהם הוא הטמעת תודעת השמיטה לקהלים רחבים. הגענו לגדולי הרבנים מכלל המגזרים שתומכים בנו. כמו כן, עשינו כל מאמץ על מנת לדאוג שהסחורה שמשווקת על ידינו תהיה הטובה ביותר ותוכל להימכר בכל מקום המכבד את עצמו. גם בתחום השירות עשינו מהפכה יש לנו חנויות בפריסה ארצית מלאה וגם פריסה אינטרנטית בה יהיה ניתן להזמין סחורה לבית הלקוח. אנחנו מאפשרים גם סחורה איכותית וגם שמירת שנת השמיטה למהדרין".

ד"ר מוטי שומרון הסביר על חשיבות רכישת פירות וירקות מאוצר בית הדין: "נפגשתי עם חקלאים רבים המעוניינים לשמור את שנת השמיטה ולעבוד עם אוצר בית הדין, אבל עלינו לדאוג שלא יינזקו כלכלית ובסוף התהליך יהיה מי שיצרוך את הסחורה הזו. רכישת תוצרת שכזו היא גם חיזוק ידם של החקלאים היהודים להמשיך ולהשקיע בארץ וגם שמירת שנת השביעית לכתחילה".

אתם מוזמנים לצפות בפאנל ולהתכונן בצורה הטובה ביותר לקראת שנת השמיטה הבאה עלינו לטובה.

להצטרפות לאוצר הארץ לחצו כאן