דני דיין
דני דייןצילום: Gershon Elinson/Flash90

הממשלה אישרה היום (ראשון) את מינויו של קונסול ישראל בניו יורק לשעבר דני דיין לתפקיד יו״ר יד ושם.

סגן רה״מ ושר המשפטים גדעון סער אמר בישיבת הממשלה ״הממשלה בוחרת באדם המתאים והראוי ביותר לעמוד בראש המרכז הגדול בעולם להנצחת זכר השואה.

"אני בטוח שניסיונו וכישוריו של דני, כולל במישור הבינלאומי, יהוו תרומה חשובה לעמידה על המשמר כנגד ניסיונות למחוק, למזער ולסלף את זכר השואה. אנו מחוייבים לציווי לזכור ולעולם לא לשכוח, ואני בטוח כי מינויו של דיין יסייע במאמץ מתמיד זה״.

דיין (65), שימש בתפקידו האחרון כקונסול הכללי של ישראל בניו יורק במשך ארבע שנים. עוד שימש בעבר בתפקיד יו"ר מועצת יש"ע ולפני כן כיהן כיו"ר מועצת המנהלים ומנכ"ל אלעד מערכות תוכנה בע"מ, חברה אותה ייסד והקים. עוד משמש דיין בהתנדבות כיו"ר המועצה הציבורית של "נפש בנפש" ועד ליציאתו לניו יורק היה חבר מועצת יד ושם.

"אני מודה לראש הממשלה נפתלי בנט, לשרת החינוך ד"ר יפעת שאשא-ביטון ולממשלת ישראל על האמון", אמר דיין לאחר מינויו, "להנהיג את יד ושם איננו תפקיד; זו שליחות ואני נכנס אליה בדחילו ורחימו".

"יד ושם איננו רק מפעל הנצחה. על כתפינו מוטלת החובה להמשיך לחקור וללמד, לתעד ולהפיץ, לבסס את האמיתות ולדחות את הסילופים, לזכור ולהזכיר את מוראות שואת העם היהודי. ככל שחולפות השנים, המשימה הופכת קשה יותר אך גם חיונית יותר ואני נחוש להצליח בה יחד עם עובדי יד ושם המסורים".

עוד הוסיף דיין "אני מודה לאבנר שלו על שנים רבות של עשייה למען זיכרון השואה והפיכת יד ושם למרכז הבין-לאומי שהוא כיום וכן לסגן יו"ר ההנהלה רונן פלוט, שמילא בהתנדבות את מקום היו"ר מיום פרישתו של שלו ועד היום".