ח"כ שמחה רוטמן
ח"כ שמחה רוטמן צילום: חזקי ברוך

חה"כ שמחה רוטמן פנה ליו"ר הכנסת בתגובה להחלטתו לאסור על שפי פז מלהיכנס לכנסת בשל התבטאותה בטוויטר נגד חה"כ גבי לסקי.

"ראשית אציין כי אני מסתייג מדבריה של שפי נגד ח"כ לסקי מכל וכל", הדגיש חה"כ רוטמן. יחד עם זאת, אבקש לציין כי לא ברור מדוע נזעקת לאסור דווקא את כניסתה של הגברת פז לכנסת. דברים חמורים לא פחות נאמרו בעבר כלפי חברי כנסת, ואף כלפי ראש ממשלה מכהן. כך למשל, ביום 23.3.21, יום הבחירות, אמר מפכ"ל המשטרה לשעבר אסף חפץ כי "אני אדפוק לו כדור בראש" תוך שהוא מחווה בידו תנועה של אקדח. דבריו של חפץ נאמרו במתחם הקלפי בפני ציבור ששהה במקום."

בפנייתו ציין רוטמן כי חברת הכנסת לסקי עצמה ייצגה בעבר את תומכת הטרור דארין טאטור, שהורשעה בהסתה לאלימות ובתמיכה בארגון טרור. "לאור הדברים שאמרה בעבר חה"כ לסקי עצמה בנוגע לגבולות חופש הביטי, נראה כי היא עצמה לא תראה בעין יפה את הגבלת זכויותיה של שפי פז", אמר חה"כ רוטמן.

"אמירות מאין אלו ראוי שלא יאמרו כלל. אולם משעה שנאמרו, הטיפול בהן הינו בידיה של משטרת ישראל. במדינה דמוקרטית אין זה ראוי לחסום את כניסתו של אזרח לבניין הפרלמנט, גם אם אמר דברים חמורים ביותר."

חה"כ רוטמן סיכם פנייתו בדרישה "לאור האמור, ועל מנת למנוע מראית עין כאילו ניתן יחס חמור לדברים רק כשהם נאמרים מצד אחד של המפה הפוליטית אבקש שתבהיר האם בכוונתך לאסור את כניסתו לכנסת של המפכ"ל לשעבר אסף חפץ לאור דבריו."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו