שבע שנים אחרי שנלקח בשבי חמאס, אמו של סגן הדר גולדין, ד"ר לאה גולדין, זועמת על התנהלות המדינה שלא דורשת את השבת החיילים.

"אלו היו שבע שנים קשות ואני מקווה שהן מאחורינו. אנחנו בתהליכי סיום של המלחמה האחרונה ויש לנו שיקוף מוחלט של מה שהיה בצוק איתן - שהאמריקנים כופים הפסקת אש יחד עם המצרים המתווכים והקטארים המסייעים. כל אותם כוחות הם אלה שבאמצעותם ישראל צריכה להחזיר את השבויים והנעדרים - וזה לא קורה", אומרת גולדין שהתארחה באולפן ערוץ 7.

את האצבע המאשימה היא מפנה לראש הממשלה. "במדינת ישראל הכתובת היא קודם כל ראש הממשלה. נכון לעכשיו, זהו נפתלי בנט והוא אחראי לדרוש מכל הגורמים את השבת השבויים והנעדרים. בנט לא עושה את זה וחמור מכך - הוא לא משנה את המצב. יש לנו קיבעון עם אותו מתאם שבויים ונעדרים כבר 4 שנים שמקבל 50 אלף שקלים כל חודש. מקובל במדינת ישראל שמתאם, שלאורך ההיסטוריה לא מקבל שכר, מוחלף אם אין תוצאות. עכשיו הוא פשוט תוקע אותנו. הוא נשאר במקומו, שולח לנו אמרות כנף ואנחנו שומעים מהחמאס שישראל כלל לא העלתה את הנושא הזה במשא ומתן".

"מבחינתי עובדתית יש כאן בעיה מטרידה שמתנהל משא ומתן על הסדרת עזה כולל פרוייקטים חדשים ואין גורם ישראלי שאומר - לא תהיה הסדרה ולא יהיו פרוייקטים - אם לא יוחזרו השבויים. היחיד שיכול לתקן את המצב הזה הוא ראש הממשלה נפתלי בנט", היא מבהירה.

לטענתה, המשפחה אינה מקבלת אוזן קשבת מבנט. "פניתי לראש הממשלה בכל דרך ופשוט גלגלו אותנו מכל המדרגות. עכשיו זו ההזדמנות שלו להחזיר את החיילים ולנקות את השולחן".

גולדין נשאלה מה היא עונה למי שאומרים שעדיף לדאוג לחיילים חיים מאשר להשקיע כל כך הרבה מאמצים בגופות של חיילים שנהרגו.

"זו אמירה רעה מאוד", היא עונה. "היא רעה מאוד למי שחושב שהמקום שלו בארץ ישראל במדינת היהודים. האבחנה בין חייל מת לחי מעולם לא היתה, אלא מאז 'צוק איתן' בתהליך מגעיל של יחסי ציבור שנועדו להפקיר את החיילים. מי שלא מחזיר את החיילים, מפקיר את הפצועים ואת החיים. ראינו את זה בכמה מקרים. אני מציעה לכל אזרח ישראלי שילדיו מתגייסים לצבא העם שיפסיק לומר אמירות כאלה".

"אלה אמירות סרק. לשרים לא אכפת שום דבר מעבר לכסא שלהם ולאינטרסים שלהם. לצערי, יש לנו היום נבחרי ציבור שמה שמעניין אותם הוא קידום אישי ותו לא. הם לא דואגים לאזרחי המדינה או לחיילי צה"ל. האחריות המיידית נופלת על הכתפיים של ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הביטחון בני גנץ".

היא גם לא מקבלת את הניסיונות להלך אימים על הציבור באמצעות אמירות לפיהן ישוחררו תמורת השבויים והנעדרים מחבלים שרצחו יהודים. "ברור שאם נגיד 'מחבלים עם דם הידיים' זה יחלחל כל אחד. אבל מאז 'צוק איתן' יש לנו כל כך הרבה שבויים מחמאס. איפה הם? איפה כל אלה שהשתחררו מהכלא עם דם על הידיים ויש לנו אפשרות למנוע את השחרור שלהם? לא מפעילים שום מנוף. שמחה פרס בפני נפתלי בנט בפגישה האחרונה שלהם את כל המסלולים הבינלאומיים שאפשר להפעיל כדי להחזיר את השבויים".

"איילת שקד בתפקידה כשרת משפטים ונפתלי בנט כשר ביטחון חתומים בעצמם על שחרור מחבלים 'עם דם על הידיים'. המסקנה היא שכל האמירות הללו הן יח"צנות מזעזעת שמפקירה את החיילים שלנו. הם פשוט לא רוצים להחזיר אותם. אני מרגישה שיש הבנה ויכולת, אך אין רצון", מסכמת גולדין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו