נדל"ן
נדל"ןistock

בנק ישראל מבקש לצמצם את היקף לקיחת ההשקעות שהגיעה לאחרונה לשיא - ולכן לא יאריך את ההקלות שניתנו בתקופת הקורונה. אז מה עושים כעת?

השבוע פורסם באתר 'גלובס' כי בנק ישראל נוקט בצעדים על מנת לצנן את שוק המשכנתאות הרותח. ההוראה הראשונה קשורה לפעילות המשקיעים: בנק ישראל מבהיר כי הלוואה בשעבוד דירת מגורים ("הלוואה לכל מטרה"), לא תוכל להיחשב כחלק מההון העצמי לצורך עמידה ברכישת דירת מגורים.

עם זאת, כדי לאפשר למשפרי דיור לבצע עסקת רכישה של דירה בטרם המכירה של דירת המגורים הקיימת, במקרה זה הבנק כן יהיה רשאי להעמיד הלוואה נוספת לצורך השלמת מימון הרכישה - כשתקופת ההלוואה לא תעלה על התקופה המקסימלית שבמהלכה נדרש הלווה למכור את דירתו הקיימת על פי הנחיות רשות המסים.

"למעשה, בנק ישראל קובע כי מהיום לא ניתן יהיה לממן רכישת נכס חדש בשעבוד נכס קיים", מסביר אורן מסקלצ'י, מנכ"ל קבוצת קרתא. "כלומר, במידה ותרצו לקנות בית להשקעה - לא תוכלו לקבל מימון כנגד נכס קיים שברשותכם, אפילו אם הוא לא משועבד בכלל, וצריך להביא הון עצמי אמיתי מהבית".

עם זאת, בקרתא השקעות מבהירים כי ההוראה החדשה פוגעת למעשה רק ברכישת דירות בצורה הקלאסית שלה, ואולם השקעות נדל"ן במודל גיוס הון - לא נפגעות מהמהלך כלל. "ניתן גם במציאות של היום להצטרף להשקעות נדל"ן אטרקטיביות ובעלות תשואות גבוהות, גם מבלי למשכן בית וללא צורך בהון עצמי גבוה", מבהירים בקרתא. אנו מזמינים את הציבור הרחב להצטרף ל'מועדון המשקיעים' שלנו, ולקבל עדכוני נדל"ן חמים, ובעיקר - לגלות כיצד ניתן להשקיע סכומים צנועים ולהרוויח בגדול, בתקופות זמן קצרות של שנתיים-שלוש, עם בטוחות מעולות.

להצטרפות למועדון המשקיעים של קרתא (ללא עלות) לחצו כאן.