הרב דרור אריה
הרב דרור אריהצילום: יהודה חנימוב

יו"ר תנועת 'חזון', הרב דרור אריה, שלח היום (שלישי) מכתב לרבני ערים ובו קרא להם שלא לשתף פעולה עם השר לשירותי דת מתן כהנא.

כזכור, אתמול שלח השר כהנא מכתב לרבני ערים בו עדכן על קווי היסוד המעודכנים של תכנית הכשרות ובקש מהרבנים להעיר את הערותיהם טרם גיבושה הסופי.

המכתב נשלח לאחר פגישות שקיים כהנא עם רבנים בכירים בציונות הדתית ובציבור החרדי, שבעקבותיהם ישם כהנא שינויים משמעותיים בתכנית הכשרות.

במכתב ששלח הרב אריה בתגובה למכתב השר כהנא הוא טען כי תכנית הכשרות של השר כהנא היא "בהוראת שר האוצר ליברמן", כלשונו.

הרב אריה אמר כי כהנא לא מתכוון להקשיב להערות רבני הערים על תכנית הכשרות. "בקשתו להערותיכם היא צינית ואין הוא מתכוון לשנות שינוי מהותי בתכנית הלא מקצועית שהוא הגיש לכם, כל בר דעת יודע שמטרת התכנית היא לרסק את הרבנות הראשית", כתב.

לכן, הוא קרא להם שלא לשתף פעולה עם השר כהנא. "לשתף עמו פעולה זה כמו לשתף פעולה עם התליין שמבקש את הערותיך כיצד להרוג אותך", אמר. "השר כהנא הודה בפני הרב הראשי ובפני גורמים נוספים דוגמת רבה של פתח תקווה הרב מיכה הלוי כי הוא נתון ללחצים מצד שר האוצר ליברמן, זוהי שערוריה".

"המתווה נעשה ללא תיאום ובניגוד לעמדתם של הרבנים הראשיים", הוסיף. "וכאן שואל הבן למי הסמכות בנושא רגיש זה, לכם אנשי המקצוע, או לעסקנים פוליטיים? שני עמי ארצות לא יכולים להתוות דרך בסוגיה שאין להם הבנה בה".

"אתם רבני הערים שליט"א פועלים במקצועיות ובמסירות כל ימות השנה, בזכותכם עם ישראל אוכל מאכלים כשרים ושומר על יהדותו. אל לשתף פעולה עם תכנית אווילית זו. הממשלה הרעה הזו תחלוף והאמת תיכון לנצח", כך יו"ר תנועת 'חזון' הרב דרור אריה.