חוטובלי בפתח השגרירות בלונדון
חוטובלי בפתח השגרירות בלונדון צילום: דוברות השגרירות

שר החוץ יאיר לפיד הודיע לשגרירת ישראל בבריטניה, ציפי חוטובלי, כי היא תמשיך בתפקידה כשנתיים נוספות עד למועד סיום הקדנציה שתוכנן מלכתחילה.

בשבועות האחרונים מאז הקמת הממשלה בדקו אנשיו של לפיד האם יש דרך להפסיק את כהונתה של חוטובלי שמונתה בתקופת הממשלה הקודמת, אך חוטובלי שוהה בלונדון במסגרת חוזה שחתמה עם משרד החוץ, וכל הפרה שלו תחייב פנייה לערכאות משפטיות.

חוטובלי מצידה הבהירה למקורביה שתמשיך בתפקידה בהתאם לחוזה שנחתם עימה, ותמשיך לייצג את האינטרסים של ישראל בממלכה הבריטית בלי קשר לזהותה של הממשלה הנוכחית.

כזכור, לפיד ניסה למנות את שרת הבריאות לשעבר יעל גרמן לשגרירת ישראל בלונדון, אולם לאחר שהתברר שחוטובלי לא מתכוונת לשוב לישראל, גרמן מונתה לשגרירת ישראל בפריז, בירת צרפת.

עוד באותו נושא:

לפיד לא רצה להתעמת עם חוטובלי, ויותר מכך - העדיף שלא לפנות לערכאה משפטית כדי להפר את החוזה עימה, משום שחשש להצטייר כמי שמי שנאבק על ג'ובים ומינוי מקורבים.

כאמור, חוטובלי נסעה ללונדון באוגוסט 2020 עם בעלה וילדיה, לאחר שמונתה לשגרירה הישראלית בבריטניה על ידי ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו.

מאז שנכנס לתפקידו כשר החוץ ביצע לפיד כמה מינויים פוליטיים: גרמן מונתה לשגרירה בפריז, את השר לשעבר אסף זמיר הוא מינה לקונסול בניו יורק, חה"כ לשעבר רונן הופמן מונה לשגריר בקנדה, אמיר חייק נבחר כשגריר באיחוד האמירויות וח"כ לשעבר שמעון סולומון נבחר לכהן כשגריר באנגולה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו