השר יועז הנדל
השר יועז הנדל צילום: חיים טויטו

שר התקשורת יועז הנדל (תקווה חדשה) הסביר הבוקר (שני) מדוע נסע שר הביטחון בני גנץ למפגש עם אבו מאזן ברמאללה, ואמר כי לישראל יש אינטרס לחזק את הכלכלה הפלסטינית.

"אבו מאזן תומך טרור, אי אפשר להעביר משכורות למחבלים ולחשוב שזה מעשה הומניטרי", אמר הנדל בראיון לרשת כאן ב'. "זה קורה במשך שנים, אני בעצמי הייתי בקבינט בממשלה הקודמת וראיתי איך כל פעם 'מתחשבשים' על הקיזוז של הכספים ויש לנו אתגר גדול.

"מצד אחד לא רוצים שהרשות תקרוס, מצד שני הם כל הזמן מפלרטטים עם מחבלים ומעבירים משכורות. המסר שישראל מעבירה מאז הסכמי אוסלו, כל ראשי הממשלה, זה שהרשות היא אינטרס שלנו ולכן היו אינספור פגישות עם אבו מאזן לאורך השנים, היו פגישות כאלו כולל של נתניהו ולא שמו אותן באור הזרקורים.

עוד באותו נושא:

''לנו יש אינטרס. אנחנו מבינים שהפלסטינים מצד אחד צריך לחזק אותם כלכלית ומצד שני צריך להבין שהם לא הפתרון למה שמתרחש כאן. האינטרס שלנו זה הדבר הכי חשוב. יש לנו אינטרס שהם יצליחו לפנות זבל. יש לנו אינטרס מובהק שהרשות הפלסטינית תהיה חזקה, יש לנו אינטרס להחליש את החמאס ואינטרס מובהק לשלוט ביטחונית בכל השטח ולהיות מסוגלים לעצור מחבלים בג'נין ורמאללה'', כך הנדל.

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחיאני לא אהב את הפגישה של גנץ ואבו מאזן. בראיון לרדיו גלי ישראל הוא אמר כי ״יש לי בעיה מאד קשה עם מה שעשה אתמול גנץ. להיפגש עם מכחיש שואה ומושחת? לא הייתה חשיבה במשרד הביטחון. רוצים לחזק את הכלכלה הפלסטינית? תבנו כבישים, אל תעבירו מאות מיליונים שישמשו לבניית ארמונות למושחתים שם״.

אלחיאני התייחס גם לתוכניות הבנייה לפלסטינים שמקדם השר גנץ, ״אני יכול להגיד לך בידיעה ברורה שהפרסום על אישורי הבניה אצל הפלסטינים בזמנו - היתה על דעתו של גנץ ולא על דעתו של בנט. מה ציפית שבנט יעשה כשגנץ מתקשר אליו ואומר לו שהוא בכניסה לרמאללה? יגיד לו אל תכנס?״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו