בדיקת קורונה מהירה
בדיקת קורונה מהירהMagen David Adom spokesperson

6,576 חולי קורונה חדשים אובחנו בישראל אתמול (ראשון) לאחר שבוצעו 87,225 בדיקות.

שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 7.8% - הגבוה ביותר מאז פברואר.

נכון להבוקר ישנם 731 חולים שמצבם מוגדר קשה. 160 מונשמים. מספר נפטרי הקורונה בישראל עומד על 6,990 בני אדם.

יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים, 2,896 תלמידים אובחנו אתמול כמאומתים, ו-87,880 נמצאים בבידוד.

ראש הממשלה נפתלי בנט יקיים היום (שני) דיון היערכות סופי לקראת פתיחת מערכת החינוך ביום רביעי. בדיון ישתתפו שרת החינוך, שר הבריאות, ממונה הקורונה, מפקד פיקוד העורף, יו"ר מרכז השלטון המקומי וגורמי מקצוע נוספים.

בנוסף, קבינט הקורונה יתכנס בערב כדי לאשר את הרחבת מתווה "התו הירוק" כך שיחול גם על עובדי המגזר הציבורי וכן את המתווה לקיום אירועי סליחות בכותל המערבי.

אתמול הודיע משרד הבריאות על פתיחת החיסון השלישי לכל הגילאים מעל 12, כמו כן על הקלה משמעותית לבעלי חיסון בתוקף בחזרה מחו״ל - במקום שבוע בידוד, 24 שעות או עד קבלת תוצאות הבדיקה ותוקף החיסון והתו הירוק - חצי שנה לאחר קבלת החיסון האחרון.

ראש הממשלה בנט התייחס גם הוא להרחבת טווח הגילאים לחיסון השלישי ואמר "מעכשיו, החיסון השלישי אפשרי גם מגיל 12. זו פריבילגיה שאין באף מדינה אחרת. החיסון השלישי עובד. שני מיליון ישראלים כבר התחסנו. ישראל היא המדינה היחידה בעולם שעשתה זאת, ובהצלחה".

"יש כבר תוצאות: הגידול בתחלואה הקשה החל להאט. אבל, שיא המערכה עוד לפנינו. לכן, יש להשלים את החיסון השלישי לכל האזרחים. אני קורא לאזרחים מגיל 12 ומעלה לצאת מיד ולקבל את החיסון השלישי. מי שעוד לא התחסן בכלל - נדרש לעשות זאת מיד. כך נגן על הבריאות ועל הפרנסה", דברי בנט.