ישראל אייכלר
ישראל אייכלר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ ישראל אייכלר קרא היום (שני) בכינוס החירום של השדולה למען בתי החולים לחברי הכנסת מהקואליציה להציב אולטימטום שלא להעביר תקציב אם לא יקוימו ההסכמים מול בתי החולים הציבוריים.

"באתי להדסה כדי לבקר את סבא שלי. היה פה פאר, הבניין העגול היחיד על ההר. כולנו התפעלנו במשך הרבה שנים שבמדינת ישראל יש את המערכת הרפואית הטובה ביותר. מכל המזרח התיכון באו להדסה", אמר בכינוס שהתקיים בבית החולים הדסה עין כרם.

"את שערי צדק אני גם מכיר עוד מילדותי. ואני גאה בזה שירושלים היא עיר שכבר לפני מאה וחמישים שנה אנשים התנדבו בה, והקימו בתי חולים. חלק כבר אינם, כמו ביקור חולים ומשגב לדך, וחבל.
"הפירמידה פה פשוט הפוכה. מה הייתה מדינה שפויה שכלית ורגשית צריכה לומר? בית חולים בנוסף למה שהוא מתפקד ומביא גם תורמים מבחוץ, אנחנו מעודדים אותו ומביאים לו תקציבים. אבל פה הפירמידה הפוכה: מי שמביא תרומות מבחוץ, נוטשים אותו. עיר כמו ירושלים, אין פה בית חולים אחד ממשלתי.

"אני נדהם לשמוע שהגרעון של בתי החולים כולם זה בדיוק הגרעון של ההנחות שצריכים לתת לקופות החולים. כיס אחד מוציא מהכיס השני, במקום שכיס אחד יכניס לכיס השני.

עוד באותו נושא:

ח"כ אייכלר הזכיר את הפסוק מפרשת השבוע: "אתם ניצבים היום כולכם כל איש ישראל" כתוב בזוהר הקדוש ש"היום" זה ראש השנה. ברמב"ם נפסק שאדם נשפט על פי מעשיו אם רוב מעשיו טובים, נשפט לטובה. אם רוב מעשים רעים, חס וחלילה הפוך. ומוסיף הרמב"ם שזה לא רק לגבי היחיד, אלא גם לגבי הציבור ומדינות. אם רוב מעשיהם של האנשים – טובים, הם נידונים לטובה.

"אני חושב שהמערכת הרפואית מוסיפים המון משקל ליום הדין לטובת כל עם ישראל. איפה יש לכם חסדים גדולים יותר מאשר ביקור חולים? זה שאנחנו מתייחסים לבתי החולים כמו עסק מסחרי – זהו עוול. דווקא לפני ראש השנה צריכים לחזק את בתי החולים. אני קורא מכאן לממשלה, קודם כל יש הסכמים, וצריכים לקיים. נהייתה אופנה כזו שלא מקיימים הסכמים, אבל לפחות הסכמים עם בתי חולים שיקיימו.

"העובדה שהתחלף שר אוצר זה לא משנה. מיסודות האזרחות שיש רציפות שלטונית. אם שר האוצר הקודם חתם, שר האוצר הנוכחי חייב לקיים את זה. לא צריך בכלל להיות דיון.

לסיום, קרא: "לפני הדיון בוועדת הבריאות אנחנו צריכים להציב אולטימטום: לא יעבור שום תקציב ושום חוק הסדרים אם לא יוסדר העניין הזה שבתי חולים ציבוריים לא יהיו פחות מבתי חולים ממשלתיים. מה שמגיע להם – מגיע גם להם. ואני כבר מהיום דורש מהממשלה לבנות בית חולים גדול עוד יותר מהדסה ושערי צדק. זה לא יהיה מיותר בירושלים.

"בוא נראה אותם. אבל כל זמן שהם לא מקימים בית חולים כזה, הם צריכים לראות את בתי החולים הקיימים כבתי חולים ממשלתיים. עם כל הבעיות של הקואליציה לא ניתן לה לפגוע בבתי החולים ובחולים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו