מחשב
מחשב צילום: איסטוק

הרשויות בסין מגבילות את השעות בהן יוכלו צעירים לבלות מול המחשב על מנת לשחק במשחקי אונליין.

בעקבות העובדה כי צעירים רבים מתחת לגיל 18 מבלים שעות ארוכות מול מסך המחשב והתופעה הפכה לטענת הרשויות ל"התמכרות למשחקי מחשב" החליטו הרשויות בסין כי משחקי מחשב מקוונים לצעירים מתחת לגיל 18 יוגבלו לשעה אחת בלבד, בין השעות 8 עד 9 בערב, בסופי שבוע וחגים בלבד.

הצעירים יוכלו לבלות את השעה הבודדת במשחקי מחשב בימים שישי, שבת וראשון, וכן בחגים חשובים.

על פי סוכנות הידיעות הסינית Xinhua חברות המשחקים המקוונים המספקות שירותי משחקים ברשת לא יוכלו עוד לספק אפשרות לשחק בשעות אחרות מלבד אלו שנקבעו כעת בחוק החדש, ויידרשו גם להציב מערכות שיוודאו את שמם האמיתי של המשתמשים.

אחת החברות, Tencent, כבר הודיעה כי תשתמש במערכת לזיהוי פנים על מנת למנוע מקרים בהם השתמשו צעירים בהוריהם על מנת להירשם לשעות משחקים מאוחרות בלילה.

הרשויות בסין גם ינהלו מעקב אחר החברות המציעות משחקים מקוונים על מנת לוודא כי הן עומדות בדרישות החדשות ומגבילות לשעה אחת בלבד, סופי שבוע וחגים, את האפשרות לקחת חלק במשחקים המקוונים שהן מציעות, לרבות על גבי טלפונים ניידים.

ההודעה של מנהל העיתונות ןהפרסום הלאומי של סין, האחראי על חברות המשחקים המקוונים, הביאה לירידה משמעותית בשווי המניות של חברות המשחקים ויקטין את הרווחים של החברות האלו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו