מאיר ישראל עשוש
מאיר ישראל עשוש צילום: באדיבות המשפחה

מאיר ישראל עשוש, ילד כבן שש מהיישוב זמרת, נפטר בצהריים (שלישי) לאחר ששהה זמן ממושך במכונית במועצה האזורית שדות נגב שבעוטף עזה.

צוות מד"א שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותו של מאיר. אביו של הילד הוא מורה לכיתה ג' בבית ספר במועצה.

ככל הידוע, האב הביא את הילדים לבית הספר בבוקר והלך ללמד, אולם הוא לא שם לב כי בנו בן ה-6 לא ירד מהאוטו. רק כששב למכונית בסביבות השעה 13 - גילה את גופת בנו.

דודו של הילד הוא חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד שסיפר לאחר ההלוויה: ״ליווינו עכשיו בדרכו האחרונה את מאיר ישראל בן אחותי והוא רק בן שש שנים. הכאב גדול מנשוא. הוא נפטר היום לאחר שנרדם ברכב והתייבש מתוך שינה. מתברר שהרכב גם לא היה נעול. מאיר ישראל היה מלאך קטן, שובה לב.

״כשקורה מקרה כזה, המילים נעתקות, הלב נשבר והעיניים דומעות ללא הפסקה. בשעות שלפני ההלווייה, אבא שלי, בתעצומות נפש, הסתובב בינינו עם שתייה קרה וחיזק אותנו. "ה' נתן וה' לקח, יהי שם ה' מבורך". "מאוד עמקו מחשבותיו". האמונה ברגעים קשים כאלו היא כמו גשר על פני מים סוערים״.

קרעי ביקש מההורים: ׳אנא, אל תאמרו "לי זה לא יקרה׳. שימרו על יקיריכם כעל בבת עיניכם, פיקחו שבע עיניים והכניסו הרגלי בטיחות לשיגרת יומכם. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם.

״תודה לכל המנחמים, באמת מכל קצוות הקשת, על החיבוק והתמיכה. בכל בוקר אנחנו מתפללים, וגם מאיר ישראל כבר שר בגן ובימיו האחרונים בכיתה א': ׳אלוהי, נשמה שנתת בי טהורה, אתה בראתה, אתה יצרתה, אתה נפחתה בי, ואתה משמרה בקרבי, ואתה עתיד ליטלה ממני ולהחזירה בי לעתיד לבוא׳״.

חובש רפואת חירום במד"א מעוז ויברמן סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לחניה. ראינו שבסמוך לאחד הרכבים מבצעים פעולות החייאה בילד כבן 6 שחולץ מרכב סגור לאחר ששהה בו זמן ממושך. הוא היה חם מאוד למגע, ביצענו בו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו.

סגן מנהל בית הספר בו למד הילד סיפר, "הוא החל ללמוד בכיתה א' לפני 3 שבועות. האב מלמד והאחים שלו יצאו לפניו מהאוטו. אתמול אמרה לי המורה שלו שהיא לא יודעת מה לעשות איתו כי הוא מתקדם הרבה מעבר לכיתה ויודע כבר לקרוא".

ביום שלישי שעבר נפטר ילד כבן שלוש לאחר שככל הנראה נשכח במכונית באילת. המשטרה חוקרת את המקרה.

ח"כ מירי רגב הגיבה למקרה. "‏עוד ילד שנשכח באוטו ומצא את מותו הטראגי ברכב לוהט, עוד אסון שיכול היה להימנע אילולא השרה מיכאלי הייתה דוחה את התקנה למניעת שכחת ילדים ברכב. נקרע הלב, תנחומיי הכנים למשפחה".