בנט, אבו מאזן וגנץ
בנט, אבו מאזן וגנץ צילום: רויטרס ופלאש 90

גורם ביטחוני הודיע הערב (שלישי) כי מסגרת ההלוואה הניתנת לרשות הפלסטינית בגובה 500 מיליון ש''ח מורכבת מהקדמת כספי הסילוקין של הרשות הפלסטינית, כספים הנגבים על ידי מדינת ישראל בעבור הרשות הפלסטינית, על-פי הסכמי אוסלו.

''מקור ההלוואה אינו מהקופה הציבורית של משלם המיסים הישראלי'', הדגיש הגורם הביטחוני.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לדברי הגורם: ''זה פשוט לא אמת. שיתכבד 'הגורם הביטחוני' העלום ויפרט מה מקור הכסף. לא מאיפה תוחזר ההלוואה החל מעוד כשנה אלא מאיפה הכסף שניתן עכשיו כהלוואה''.

מוקדם יותר הערב טען סמוטריץ' כי 100 מיליון ש"ח מתוך הסכום הכולל של חצי מיליארד ש"ח שהממשלה מתכוונת להעביר לרשות הפלסטינית יגיעו מכספי קרן המנהל האזרחי שמקורו של הכסף שנצבר בה הוא מתשלומים שמשלמים תושבי יהודה ושומרון היהודים על קרקע לבנייה או תעשייה.

''100 מיליון ש"ח ש'הממונה' גובה בשם מדינת ישראל מאזרחי ישראל שקונים בית או מגרש ביהודה ושומרון מועברים בתרגיל 'ישראבלוף' לרשות הפלסטינית ומשם למשפחות מחבלים'', אמר סמוטריץ'.

עוד באותו נושא:

יו"ר מפלגת הציונות הדתית תקף: "ממשלת ישראל באובדן עשתונות ערכי מוחלט. אזרחי ישראל, תושבי יהודה ושומרון ובתוכם משפחות נפגעי הטרור יממנו את הטרוריסטים שרצחו את ילדיהם. מכעיס, עצוב ומקומם. אני קורא לחברים בממשלה שעוד נשארה בהם טיפה של מוסר. עצרו את הטירוף הזה".

עורכת הדין ניצנה דרשן לייטנר, יו"ר ארגון 'שורת הדין', אמרה היום לערוץ 7 כי "גם אם זו הלוואה וגם אם זה יהפוך למענק כפי שאני מעריכה, כי לרשות לא תהיה אפשרות להחזיר, כפי שהיה בעבר, מדובר בהחלטה תלושה מהמציאות. ישראל מעבירה כספים לישות טרור, ישות שמממנת מחבלים שיושבים בבתי הכלא כי הם רצחו יהודים. ישראל מעבירה בסופו של דבר כספים שיעברו לידי המחבלים הללו.

עוד היא מציינת כי "ישראל לא התנתה את מעבר הכספים הללו בהפסקת פעילות הישות הפלשתינית בבית הדין האג. זו ישות שמבקשת להעמיד חיילי צה"ל לדין בגין פשעי מלחמה, זו ישות שרוצה לראות את חיילי צה"ל עצורים בכלא למשך שלושים שנה ולישות הזו ישראל מעבירה כספים, למרות שהיא לא חדלה לרגע אחד להסית לרצח יהודים במערכת החינוך שלה, במערכת הרווחה שלה ובתקשורת שלה. לישות כזו ישראל מעבירה חצי מיליארד שקל ואפשר לקרוא לזה הלוואה או מענק. זה לא משנה".

דרשן לייטנר אינה מקבלת את הסברה לפיה הסכום צריך לעבור לידי הרש"פ על מנת שזו לא תקרוס כלכלית. "הם הרי אומרים שהם נותנים את המענק לחיזוק הרשות מול החמאס, אבל גם לחמאס הם נותנים כספים, מאה מיליון דולר דרך המזוודות הקטאריות. יד ימין לא מבינה מה יד שמאל עושה?".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו