הרצל חג'ג', אביה של סגן שיר חג'ג' שנרצחה בפיגוע בטיילת ארמון הנציב לפני כארבע וחצי שנים, השתתף באירוע ההוקרה לארגון הסיוע המשפטי הותיק חוננו במלאת 20 שנה להקמת ארגון.

באירוע, שנערך תחת הכותרת "ציון במשפט תפדה" ובו השתתפו רבנים, אישי ציבור ועורכי דין, הודה חג'ג' לחוננו על פעילותם והדגיש את הסיוע שנותן הארגון למשפחות השכולות.

חג'ג' פתח את דבריו "הקמתם פשוט ארגון שעושה עבודת קודש. אין לי מילים אחרות לתאר את זה. אני לא איזה רב גדול, אני משפחה שכולה שנקלעה לצערי למצב הזה".

בואו להיות שותפים בהוצאת הצדק לאור

חג'ג' תיאר את הסיוע של הארגון "הכרנו את חוננו, והם פשוט עושים עבודת קודש בימים הכי הכי שחורים שלנו כמשפחות שכולות. כל פנייה הכי קטנה, הם מגיעים ומלווים. כל שאלה, אני שולח הודעות. אם זה לזנגי (שמואל מידד המנכ"ל), או לחיים בלייכר (ראש מחלקת נפגעי עבירה), או למנשה יאדו (ראש המחלקה האזרחית), אני שולח הודעות והם עונים לנו במיידי".

"אם מישהו צריך עזרה משפטית הם רצים לעזור לו. הארגון הזה והסיוע המשפטי שהם נותנים זה משהו עצום. ממש מים להולכים בצמא במדבר. על זה אני רוצה להודות לכם", אמר חג'ג'.

לדבריו, משפחות שכולות רבות נעזרות בארגון חוננו "בפורום שלנו, של המשפחות השכולות, אנשים נעזרים בכם המון. וחסרים עוד ארגונים כמוכם, שנותנים דחיפה לכל המלחמה שלנו במחבלים ובכל הקרנות למיניהם".

חג'ג' סיים בתודה "באמת, נשאר רק להודות לכם, ופשוט תודה. בשמי ובשם נפגעי הטרור שחוננו הייתה שם בשבילם ברגעים הקשים".

בימים אלו מסכמת חוננו 20 שנות סיוע משפטי, ויוצאת בקמפיין גיוס המונים שנועד להבטיח את המשך פעילות הארגון. בשנה האחרונה עלו בצורה חדה מספר הפניות לחוננו, סביב פרשת מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל וסביב הפרעות בערים המעורבות וביו"ש. כעת מבקשים בחוננו את עזרת הציבור בכדי להמשיך ולהעניק סיוע משפטי לכל דורש, לאזרחים, חיילים ונפגעי טרור.

לצד הארגון פועלת מועצה הציבורית ובה חברות דמויות מרכזיות ומשמעותיות ממגוון תחומי עשייה. במועצה הציבורית של 'חוננו' יושבים זה לצד זה אישי ציבור, רבנים, פעילים חברתיים, אנשי רוח ואומנות המייצגים את התמיכה הציבורית שצבר הארגון במשך השנים: הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו, הרב יעקב אריאל, הרב דב ליאור, הרב אליעזר ולדמן, פרופ' ישראל אומן, פרופ' אליאב שוחטמן, ד"ר חגי בן ארצי, הרב שמואל גרוזמן, הרב דני היזמי, אריאל זילבר, מירב והרצל חג'אג', עו"ד ד"ר יעקב חירותי, עזרא יכין, הדס מזרחי, הרב ד"ר יוסף מנדלביץ, עו"ד דורון ניר־צבי, אל"מ במילואים משה (מוסא) פלד והרב ישראל שליסל.

בואו להיות שותפים בהוצאת הצדק לאור

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו