בת ים
בת ים צילום: דוברות המשטרה

פרקליטות מחוז ת"א הגישה לבית משפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד יצחק גויטע (20), תמיר סרור (22) ויצחק סבן (27) בגין מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, התפרעות שסופה נזק מתוך מניע גזעני, הסתה לטרור וחבלה במזיד לרכב ממניע גזעני (כל אחד על פי חלקו). זאת לאחר, שהנאשמים לקחו חלק באירועים בבת ים שכללו בין היתר תקיפה של אזרח ערבי.

על פי כתב האישום, ב-12 במאי החלה התארגנות שפורסמה ברשתות החברתיות לפגוע באזרחים ערבים ובעסקים בבעלות אזרחים ערבים בטיילת בבת-ים.

במסגרת זאת, גויטע שהיה חבר בקבוצת הווטסאפ "הפגנה 22:00 טיילת בת ים" שלח את ההודעות הבאות: "היום לא שותקים !!!" ו"ערבי גבר זה ערבי בקבר אחים שלי". בהמשך, שינה את שם הקבוצה הראשונה ל "הפגנה 19:00 טיילת בת ים" ושלח את ההודעה " ... מחזירים את הכבוד היהודי של העם שלנו אם הממשלה לא תצליח אנחנו אלה שנעזור לה תעשו מה שאתם רוצים תגיעו אם מה שאתם רוצים חלק מהטיילת בת ים זה עסקים של ערבים ככה שנתתי לכם רמז לא לרחם לא על המשפחות שלהם ולא על שום דבר שקשור אליהם אנחנו עם גדול ...".

גויטע המשיך לשלוח הודעות בקבוצה ובין היתר כתב "וחברים לזהות יהודים שלא יהיה מקרה לא נעים אל תבואו אם מסכות על כול הפנים". בשלב מאוחר יותר יצר גויטע קבוצת ווטסאפ חדשה "הפגנה 19:00 טיילת בת ים 2" ושלח גם בה את ההודעה המזמינה.

לאור הפרסומים, בשעות הערב התקהלו עשרות פורעים, וביניהם גם הנאשמים, והחלו לנפץ חלונות של בתי עסק בבעלות אזרחים ערבים. במהלך התפרעויות ניפצו הפורעים את חלונות המסעדה 'שווארמה סהרה', כאשר סרור משליך אבנים ופחית שתיה אל עבר המסעדה. כמו כן, קראו הפורעים קריאות חוזרות ונשנות לפגיעה בערבים. במסגרת זאת, קרא גויטע פעמים רבות קריאות ביניהן "מוות לערבים" לכיוון מצלמות צוותי הטלוויזיה ששהו במקום.

בסביבות השעה 21:30 הגיע המתלונן עם רכבו אל הטיילת ועצר את רכבו בפקק תנועה, כאשר אחד הפורעים, ניגש אליו ושאל אותו האם הינו ערבי. המתלונן השיב בחיוב ובתגובה הוטח לעברו אגרוף ממנו הצליח לחמוק, תוך שהתוקף צועק "הנה הערבי, הנה ערבי". המתלונן אשר חש בסכנה, ניסה לברוח ללא הצלחה.

בהמשך לכך, תקפו הנאשמים את המתלונן בצוותא עם עשרות אחרים. גויטע ואחרים הוציאו את המתלונן מרכבו בכח, הפילו אותו לרצפה והיכו אותו, כאשר הוא ניסה לקום הוא הופל שוב בעוד התוקפים ממשיכים להכות אותו בעצמה ואף הטיחו בפניו קורקינט חשמלי. במהלך האירועים הכו סרור וסבן את המתלונן באמצעות אלות מספר פעמים עד שהורחקו על ידי עוברי אורח, ואז סרור השליך את האלה בה אחז על המתלונן בעת שהיה מוטל על הקרקע.

במקביל לתקיפת המתלונן ולאחריה, גויטע וסרור ופורעים נוספים חבלו ברכב של המתלונן, ניפצו את שמשות הרכב, שברו את המראות וניסו לעקור את דלתות המכונית בין היתר בעטו גויטע וסרור בדלתות רכבו מספר פעמים.

כתוצאה ממעשיהם, נגרמו למתלונן חבלות חמורות בגופו: שברי ריסוק באף, שברים בארובות העין, שברים בשיניים, חתכים עמוקים בפנים ובראש, שטפי דם בפנים ובראש. בנוסף, נגרמו למתלונן חבלות וחתך בחזה אשר יצרו חזה אוויר וכן נגרמה לו בצקת בגרון.

במעשיהם, גרמו הנאשמים למתלונן, בצוותא חדא עם אחרים, לחבלות חמורות בכוונה מחמירה ממניע לאומני-אידיאולוגי ובמטרה לעורר פחד או בהלה בציבור ובמעשה היה סיכון ממשי לפגיעה חמורה בגופו של אדם.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים ציינו עו"ד קרמני אוטולנגי ונוימן וסרמן: "מעשי המשיבים מקימים נגדם חזקת מסוכנות סטטוטורית ... מעצם טיב העבירות ונסיבות ביצוען, באלימות חמורה, באכזריות כמו גם השימוש בנשק קר. המשיבים השתתפו בלינץ' שנעשה באזרח ערבי חף מפשע, ואשר מידת האלימות והאכזריות שננקטה בו זעזעו את הציבור והרעידו את אמות הסיפים."

לגויטע, סרור וסבן יוחסו העבירות מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה; לגויטע וסרור יוחסו גם עבירות של התפרעות שסופה נזק מתוך מניע גזעני ועבירה של חבלה במזיד לרכב ממניע גזעני ולגויטע יוחסו גם עבירות של הסתה לטרור והסתה לגזענות.