שר החוץ יאיר לפיד ערך היום (רביעי) תדרוך לנציגי התקשורת הזרה המוצבים בישראל, והתייחס לנסיגת הכוחות האמריקנים מאפגניסטן.

לפיד מתח ביקורת על הדרך שבה הוצאו הכוחות האמריקנים מהמדינה ואמר כי ״הנסיגה מאפגניסטן היא צעד נכון שבוצע בדרך שגויה״.

לפיד ייעץ לארצות הברית לוותר על פתיחת הקונסוליה לפלסטינים בירושלים ורמז כי הסיבה לכך היא התנגדות מפלגות ימינה ותקווה חדשה. "יש לנו הרכב ממשלה מעניין ועדין ופתיחת שגרירות במזרח ירושלים יכולה לפגוע בקואליציה ואני לא חושב שזה מה שהממשל האמריקני רוצה'', אמר שר החוץ.

"ירושלים היא בירתה הריבונות של ישראל ושל ישראל בלבד, ולכן אנחנו לא חושבים שזה רעיון טוב'', הוסיף לפיד. ''אנחנו יודעים שלממשל יש דרך אחרת להסתכל על זה, אבל מכיוון שזה קורה בישראל, אנחנו בטוחים שהם מקשיבים לנו בתשומת לב רבה".

עוד באותו נושא:

מחר (חמישי) תתכנס הכנסת לדיון מיוחד נגד הקמת הקונסוליה הפלסטינית בירושלים, לאחר שח"כ ניר ברקת מהליכוד הצליח לאסוף 50 חתימות של חברי כנסת לקיום דיון פגרה.

"הגמגום של ראש הממשלה בנושא ירושלים - מטריד מאוד'', אמר ברקת. ''המהלך של הקמת הקונסוליה נועד הלכה למעשה לקבוע את ירושלים כבירת פלסטין. זהו מהלך הרה אסון במימדים היסטוריים. אנו נאבק בכל דרך כדי לשמור על ירושלים בירת ישראל המאוחדת, אל מול החולשה של הממשלה".

גורם מדיני אמר לערוץ 7 לאחר פגישת בנט-ביידן בבית הלבן כי נושא הרמת הקונסוליה האמריקנית לפלסטינית בירושלים נמצא במחלוקת בין הצדדים ולכן הוחלט לעסוק בסוגייה רק כשתהפוך לממשית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו