הנשיא הרצוג ורעייתו לצד יוסי דגן ביישוב סלעית
הנשיא הרצוג ורעייתו לצד יוסי דגן ביישוב סלעית צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ

זינוק חסר תקדים במספר התלמידים בשומרון. כ-24 אלף ילדים החלו היום (רביעי) את לימודיהם במוסדות החינוך ברחבי המועצה, גדילה של 10% לעומת שנה קודמת.

את שנת הלימודים פתח ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בחנוכת שלושה בתי ספר חדשים: בית הספר היסודי בברוכין, בית הספר בצופים וחנוכת מבנה ב' של מבנה הקבע בישיבה התיכונית האיזורית בברוכין של גוש מערבא ומרכז השומרון.

אתמול הגיע נשיא המדינה יצחק הרצוג לפתוח את שנת הלימודים בחנוכת בית הספר הממלכתי מונטסורי במושב סלעית ואת מתחם הקבע הענק של אולפנת צביה בהר ברכה.

"הגדילה הזו במספר התלמידים מתרחשת למרות הניסיונות הבלתי פוסקים של גורמים בכל העולם לפגוע בבניין ההתיישבות ביו"ש, לכן זהו נס ממש, ועל כך נאמר: ככל שיענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ", אמר דגן לתלמידי כיתות י"א בישיבת ברוכין שהגיעו לטקס חנוכת המבנה החדש בישיבה שלהם.

"הנצחון הזה שלנו שמתבטא בכבישים, בתשתיות, וגם כאן במבנים מפוארים לחינוך, הוא קידוש ה' הגדול ביותר שיש. תושבות ותושבי השומרון למרות כל האתגרים, חילונים ודתיים ביחד, מגוון שונה של דעות בונים יחד את השומרון באחדות ובשמחה", הוסיף דגן.

הגדילה במספר התלמידים בשומרון עומדת על פי ארבעה מהגדילה הארצית העומדת על 2.2% לעומת שנה שעברה.

בטקסים לחנוכת מבני הקבע החדשים של בתי הספר השתתפו בכירים במערכת החינוך בהם: אהרון אדלר מפקח מחמ"ד, הרב גד ברטוב מחמ"ד מחוז מרכז, אילן קוטנר ממפה ומתכנן יו"ש במנהל פיקוח.

את שנת הלימודים בשומרון פותחים השנה כ-24,000 תלמידים מגיל מעון ועד כתה י"ב. נפתחו 34 בתי ספר בהם שני בתי ספר חדשים ו-209 גני ילדים ומעונות, בהם תשעה גני ילדים חדשים, זאת בכדי לענות על הגדילה המהירה באיזור העומדת על כ-7% בשנה, פי שלושה מהגידול הממוצע במדינת ישראל.