הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, השתתף באירוע ההוקרה במלאת 20 שנה לארגון הסיוע המשפטי חוננו.

באירוע, שהתקיים תחת הכותרת "ציון במשפט תפדה" ונכחו בו רבנים, אנשי ציבור ועורכי דין, בירך הרב אליהו את חוננו על פועלם, חיזק אותם וקרא לציבור לתמוך בפעילותם.

הרב אליהו פתח בחשיבות פעילות חוננו וכינה את הארגון "אי של שפיות בתוך עולם של טרלול". בהמשך הסביר הרב כי ככל שהעולם מתקדם "ככל שהפרי גדל, גדלה גם הקליפה".

הרב אליהו תיאר את זריקת האבנים שעבר בהר הזיתים "על בשרי חוויתי את גודל הטרלול של הקליפה, כשזרקו עלינו אבנים בהר הזיתים. ואתה רואה מערכת שמטרללת את עצמה לדעת, לא מסוגלת להתמודד עם פורעים שזורקים אבנים ורוצים לרצוח בני אדם חיים. אתה אומר לעצמך, ריבונו של עולם, מה קורה פה? תפסתם אותם ושחררתם אותם?".

לתרומה לחוננו לחצו כאן

לדבריו, מדובר בדוגמה קטנה "אצלי קיבלתי הנחת סלב, חיפשו ומצאו את הזורקים. אצל רוב האנשים אפילו לא מוצאים את הזורקים. אמרתי לעצמי, הקב"ה העביר אותי את כל הסיבוב הזה להבין שאנשים צריכים קוטל צלול וברור שאומר את האמת הפשוטה, כי גם האמת הפשוטה נעדרת. כמו שהגמרא אומרת, אחד מסימני המשיח זו היעדרות האמת".

"לכן אני חושב שחוננו צריכה להכפיל את עצמה. הייתי שמח להגיד תסגרו את חוננו, יבוא יום ולא יצטרכו אותה. אבל היום אנחנו נמצאים במציאות, וצריכים להסתכל בעיניים פקוחות שרואות שהיום בישראל מערכות המשפט בישראל צריכות ריפוי רציני", אמר הרב אליהו.

הרב אליהו התייחס לאירועים בערים המעורבות, כאשר מאות פורעים ערבים הגיעו לבית המשפט "ובית המשפט ביצירתיות יוצאת דופן, מוצא תירוצים עוד יותר יוצאי דופן, בשביל לשחרר את הפורעים הערביים שבידי עמל השוטרים תפסו אותם. ואתה אומר, אתה לא מבין אדוני השופט, שכאשר אתה משחרר את הפורע הזה, מחר הוא ישתכלל. אם אתמול הוא זרק אבן מחר הוא יזרוק לבנת חבלה. והפורעים שראו את אוזלת היד של המשטרה ושל מערכת המשפט בפרעות של השנה ניצלו זאת".

בסוף דבריו קרא הרב שמואל אליהו להוסיף ולתרום לחוננו "לכן אני אומר לכל מי שמסופק, תוסיפו, עוד ועוד ועוד. תוסיפו, זה חשוב מאוד שמישהו אומר את הדברים הפשוטים, ושיש את הארגון הזה. אם אבא היה פה, הוא היה אומר את זה ביתר עוצמה וביתר תוקף".

הרב אליהו סיים בברכה "לכל העובדים והמתנדבים, וכל מי שנותן יד לחוננו, יהיה ה' עמכם".

בימים אלו מסכמת חוננו 20 שנות סיוע משפטי, ויוצאת בקמפיין גיוס המונים שנועד להבטיח את המשך פעילות הארגון. בשנה האחרונה עלו בצורה חדה מספר הפניות לחוננו, סביב פרשת מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל וסביב הפרעות בערים המעורבות וביו"ש. כעת מבקשים בחוננו את עזרת הציבור בכדי להמשיך ולהעניק סיוע משפטי לכל דורש, לאזרחים, חיילים ונפגעי טרור.

לצד הארגון פועלת מועצה הציבורית ובה חברות דמויות מרכזיות ומשמעותיות ממגוון תחומי עשייה. במועצה הציבורית של 'חוננו' יושבים זה לצד זה אישי ציבור, רבנים, פעילים חברתיים, אנשי רוח ואומנות המייצגים את התמיכה הציבורית שצבר הארגון במשך השנים: הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו, הרב יעקב אריאל, הרב דב ליאור, הרב אליעזר ולדמן, פרופ' ישראל אומן, פרופ' אליאב שוחטמן, ד"ר חגי בן ארצי, הרב שמואל גרוזמן, הרב דני היזמי, אריאל זילבר, מירב והרצל חג'אג', עו"ד ד"ר יעקב חירותי, עזרא יכין, הדס מזרחי, הרב ד"ר יוסף מנדלביץ, עו"ד דורון ניר־צבי, אל"מ במילואים משה (מוסא) פלד והרב ישראל שליסל.

לתרומה לחוננו לחצו כאן

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו