יין
ייןצילום: ISTOCK

כחודש וחצי אחרי שילדה את תינוקה, מצאה את עצמה אם צעירה בחקירת משטרה, בחשד שהזיקה במזיד לרכוש, וסיכון חיי אדם, משום שהשליכה מחלון ביתה, ממרומי מגדל ברמת גן, במספר הזדמנויות, בקבוקי יין ריקים, אשר התנפצו על רחבת בריכת השחייה שבמקום.

אב הבית של המגדל הציב תצפית על המגדל, והצליח לאתר את הדירה ממנה מושלכים הבקבוקים, ושלח אליה את המשטרה.

פרקליטה של האישה, עו"ד שלומי ביזק, הגיש לאחרונה בשמה בקשה למשטרה להימנע מלהגיש נגדה כתב אישום ולסגור את התיק הפלילי בעילה של היעדר אשמה.

לדברי עו"ד ביזק, הרקע למעשיה של האישה, אישה נורמטיבית לחלוטין ללא עבר פלילי, הוא לידה קשה וסבוכה שאותה עברה זה לא מכבר, ושבעקבותיה התדרדרה לדיכאון עמוק. כתוצאה מהדיכאון, פיתחה האישה הרגל לשתות יין עד לכדי שכרון חושים, ואז נהגה בחוסר אחריות משווע, תוך שהיא סוברת כי היא מטילה את הבקבוקים לאזור נטוש מבני אדם.

לדברי עו"ד ביזק, האישה לקחה אחריות על מעשיה, וכשהבינה את מצבה הנפשי הקשה, שיתפה את בן זוגה ואף פנתה מיוזמתה לקבלת טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי – "מה שמעיד כאלף עדים על לקיחת אחריות מלאה מצידה ועל רמת מסוכנות נמוכה מאוד להישנות המקרים. יש לתת לה הזדמנות נוספת", דברי עו"ד ביזק.

לדבריו, רישום פלילי יאיים על עתידה המקצועי של האישה, עובדת בכירה מאוד בחברת הייטק, וישליך קשות על מעמדה החברתי, המשפחתי והכלכלי. מעבר לכך, לדבריו, רישום פלילי עלול להגביר את הלחץ הנפשי הרב שבו שרויה האישה, הנובע מהדיכאון שבו לקתה בעקבות הלידה.

"חקירתה של האישה והעובדה שמשפחתה ומכריה יודעים על מעורבותה בפלילים היוו עבורה טלטלה של ממש", כתב עו"ד ביזק בבקשה, "אין הצדקה ציבורית לכך שאירוע שכזה יתורגם לכתב אישום. כבר עתה נגרם לה נזק גדול. הבושה והכלימה ממשפחתה ומבן זוגה גרמו לה אף הם טלטלה גדולה, ונראה כי האינטרס הציבורי במקרה זה הוא זניח, ולכן יש לסגור את התיק בהקדם האפשרי ועל דרך של היעדר אשמה". לדבריו, אין ספק כי האינטרס הציבורי לא מחייב היפרעות מהאישה. איש לא נפגע ממעשיה, וגם נזק לרכוש לא נגרם. כמו כן, אין סכנה כי היא תחזור על מעשים שכאלה בעתיד.

לסיכום בקשתו טוען עו"ד ביזק, כי במערך האיזונים בין האינטרס הציבורי אל מול הפגיעה האנושה בשמה הטוב של האישה ובמסלול חייה – גובר הנזק על התועלת, ועל כן, יש להיעתר לבקשתו לסגור על דרך של היעדר אשמה.