ועדת הכנסת אישרה היום (ה') בתום דיון סוער את מינויו של ח"כ ווליד טאהא מרע"מ ליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה. הוא מחליף בתפקיד את ח"כ סעיד אלחרומי שהלך לעולמו בחודש שעבר בגיל 49.

שישה חברי כנסת תמכו במינויו של טאהא לתפקיד לעומת ארבעה שהתנגדו. בדיון סערו הרוחות ואף נרשמו עימותים בין ח"כ איתן גינזבורג לח"כ אורית סטרוק.

"תומכי המחבלים יושבים בתוך הממשלה, בושה וחרפה לכם, קוראת לכם לעשות תשובה", אמרה סטרוק.

ח"כ שמחה רוטמן ממפלגת "הציונות הדתית" הזכיר כי "ימינה הצביעו נגד ריצה של רע"מ לכנסת בוועדת הבחירות". בתגובה ענה לו ח"כ ניר אורבך: "וליד טהא ראוי שיהיה בכנסת".

ח"כ שלמה קרעי אמר במהלך הדיון, "כמה סמלי שדווקא היום בצום גדליה, היום שבו נפוצה שארית הפליטה מאדמת ארץ ישראל, ועדת הכנסת מפקירה מחדש את אדמות הנגב והגליל. לאחר שמקימי הארץ הזו גאלו את אדמותיה בדם, יזע ודמעות, היום קואליציית בנט - עבאס אישרה מינוי יו"ר לוועדת הפנים, שמפקחת על התכנון והבניה, מהתנועה האסלאמית".

טהא ענה לביקורת נגדו ואמר, "השקרנים והצבועים יש להם בעיה שמפלגה ערבית תהיה אחראית לחלוקת משאבים גם לציבור הערבי. אין להם בעיה עם ואליד האיש או רע"מ המפלגה, אלו אנשים חשוכים, חיים בעבר, אני בז להם. הם מתפללים לישון ולקום כשאין אף ערבי במדינה הזאת, והם ימשיכו לסבול. אנחנו גם אזרחי מדינה".