עאידה תומא סלימאן
עאידה תומא סלימאן צילום: Hadas Parush/Flash90

משלחת של צעירים מבחריין הגיעה אתמול (שני) לכנסת לציון שנה להסכמי אברהם. כאשר הם חלפו על פני ח״כ עאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת היא שמעה שזה ביקור שנועד לציין שנה להסכמי השלום וקראה לעברם ״טפי עליהם״. כך דווח בחדשות 12.

תומא סלימאן סירבה להגיב.

הנציגים מבחריין הגיעו להשתתף בהשקת השדולה לקידום הסכמי אברהם, יחד עם ג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ. חברי הכנסת אופיר אקוניס (הליכוד) ורות וסרמן לנדה (כחול לבן) יעמדו בראשות השדולה שנפתחה כשנה לאחר חתימת הסכמי השלום עם איחוד האמירויות ובחריין, אליהם הצטרפה גם סודאן.

שר החוץ יאיר לפיד שנאם באירוע, הודה לקושנר ורעייתו שהיו יועצי הנשיא לשעבר טראמפ ולקחו חלק בשיחות בין ישראל, האמירויות ובחריין. "אתם צעירים, אבל כבר נכנסתם להיסטוריה, וכבר שיניתם את ההיסטוריה", אמר לפיד. "ההיסטוריה לא תשכח אתכם והעם בישראל לא ישכח אתכם".

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו אמר: "כל עוד אמרו שאי אפשר לעשות שלום עם העולם הערבי בלי לעשות שלום עם הפלסטינים, לא היינו יכולים לעשות שלום. שברנו את הווטו הפלסטיני והבאנו ארבעה הסכמי שלום היסטוריים".

יו"ר השדולה אקוניס אמר כי "השלום הוא לא רק אינטרס פוליטי אלא אינטרס לאומי, אזורי וגלובלי, לכן השדולה תהיה א-מפלגתית ולאומית בעיקרה ויהיו בה נציגים של כל סיעת הבית מלבד הרשימה המשותפת. אנחנו מחויבים להמשיך את הסכמי אברהם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו