בתקשורת הפלסטינית שמחו בשבועות האחרונים לאחר שהתקיים טקס הענקת תארים במסגרתו הוענקו תארים למחבלים הכלואים בכלא הישראלי.

מדובר במחבלים שכלואים בבתי הסוהר רמון, קציעות, גלבוע, נפחא ושקמה. את התואר קיבלו המחבלים מהאוניברסיטה הפלסטינית אל-קודס.

על פי הדיווח הפלסטיני, את חומרי הלימוד מקבלים המחבלים באמצעות עורכי דינם ומי שעורך להם את המבחנים בתוך הכלא אלו מחבלים בעלי תארים מתקדמים.

עוד באותו נושא:

נשיא האוניברסיטה, יונס עאמר, אמר בראיון לטלוויזיה של הרשות הפלסטינית, שתורגם מערבית על ידי 'מבט לתקשורת הפלסטינת': ''אנו חוגגים את סיום התואר של האסירים, חלקם עדיין בכלא וחלקם שוחררו. האוניברסיטה עשתה כל מה שיכלה וסיפקה ספרים וחומרי מחקר''.

עם זאת, גורמים בשירות בתי הסוהר מסרו בשיחה עם ערוץ 7 כי מדובר בתארים פיקטיביים. "עושים להם טקסים של קבלת תארים כדי להעלות את המורל ולהאדיר אותם, אבל הם לא לומדים לימודיים אקדמיים בתוך הכלא", נמסר.

אלון שוורצר, ראש אגף מחקר ומדיניות בתנועת אם תרצו, תקף את שירות בתי הסוהר. "שב"ס חייב להפסיק את הגישה הסלחנית והמקלה על המחבלים בכלא, המובילה לכך שמדי שנה מאות מחבלים לומדים לימודים אקדמאיים", אמר.

"העובדה שאנשי אוניברסיטת אל קודס מתגאים בהעברת חומרי הלימוד דרך עורכי הדין למחבלים בכלא, היא אות קלון לשב"ס. אסור לשכוח שהעברת כספים וחומרי לימוד למחבלים בכלא הינה עבירה על החוק ומעלה חשש כי זהו תמריץ נוסף להמשך פעילות הטרור של המחבלים נגד ישראל. על אנשי השב"ס לעשות הכל על מנת להפסיק את הביזיון. הוכחה נוספת שעל השר לביטחון הפנים בר לב להנחות ליישם באופן מיידי את מסקנות הועדה לצמצום ההטבות למחבלים משנת 2019", כך אלון שוורצר.

סא"ל (מיל') עו"ד מוריס הירש, ראש המחלקה המשפטית של מכון 'מבט לתקשורת פלסטינית', אמר: "ההתעלמות של שב"ס מהלימודים האקדמיים של המחבלים הכלואים היא רק חלק קטן מההתרפסות בפניהם. אוכל בשפע, ריבוי ערוצי טלוויזיה, טלפונים ניידים ומתן אפשרות למחבלים לנהל את סדר יומם ועוד ועוד הופכים את בתי הכלא לבתי מלון ולאוניברסיטאות לטרור. חוסר ההפקדה על הדברים הקטנים הוא זה שמאפשר למחבלים לעשות את הדברים הגדולים. הגיע הזמן לשינוי עמוק".

משירות בתי הסוהר נמסר: "האסירים הביטחוניים אינם לומדים לימודים אקדמאיים בתוך בתי הסוהר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו