בועז טופורובסקי במליאת הכנסת, ארכיון
בועז טופורובסקי במליאת הכנסת, ארכיוןצילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

המשחק האופוזיציוני של הח"כ מ'יש עתיד': למרות היעדרה של האופוזיציה בליל אמש בשלב ההצבעות בוועדת הכנסת, הליך העברת חוק ההסדרים והתקציב לוועדות נמשך אמש עד אמצע הלילה.

העיכוב התרחש כשהוועדה הגיעה לפרק התחבורה. ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד) ביקש לקיים התייעצות סיעתית והצבעה על כל סעיף בנפרד כאקט מחאתי על התנהלות פקידי האוצר בסוגיות שונות, כסוגיית התחבורה.

בנוסף, טופורובסקי ביקש לערוך הצבעה חוזרת (רביזיה) על כל הצבעה. ההצבעות נמשכו במשך שעות.

יש לציין כי באותה שעה חברי האופוזיציה לא נכחו בוועדה שכן הם אינם רשאים להצביע לאחר שלא הגישו את מועמדותיהם לאיוש ועדות הכנסת.

לערוץ 7 נודע כי לאורך כל הלילה יו"ר ועדת הכנסת ח"כ ניר אורבך, שניהל את הדיון בצורה מקצועית, פעל מאחורי הקלעים מול טופורובסקי וניסה להגיע עמו להבנות.

בשעה אחת לפנות בוקר נכנס יו"ר הכנסת מיקי לוי והבהיר להם כי הם אינם יכולים להשאיר את עובדי הכנסת כבני ערובה. "או שעכשיו אתם מסיימים עם זה או שמחר אני פותח לכם את המליאה בשמונה וחצי", הבהיר להם.

יו"ר הוועדה ניר אורבך הזעיק את חמד עמאר, השר במשרד האוצר ויחד עם בועז טופורובסקי הגיעו לפשרה לפיה נושא הבטיחות בדרכים יקודם עם עמאר.

לאחר ההסכמות ההצבעות התקיימו ומליאת הכנסת נפתחה כדי להעניק את החותמת החוקתית הרשמית שתאפשר את החלוקה של סעיפי החוק לוועדות הכנסת.