אומנות
אומנות ציור: ברוך נחשון

היום נביא למנוחות עולמים בבית העלמין העתיק של חברון את הצייר חסיד חב"ד ר' ברוך נחשון, מאבני היסוד של הישוב היהודי המתחדש בעיר האבות.

על העמוד של חודש תשרי בלוח השנה החברוני של תשפ"ב מתנוסס ציור יפהפה של נחשון, ביטוי ציורי מרנין של הפסוק "מה נאוו על ההרים רגלי מבשר".

מה נאוו על הרי חברון רגליך שלך, ר' ברוך. על הרי חברון התנחלת עם ראשוני המתנחלים, בתנאים קשים ביותר ועם רוח גדולה, רוח שהביאה בכנפיה בשורה של חידוש הקשר בין עיר האבות ובין הבנים.

על הרי חברון כרית חלקת קבר ראשונה מאז תרפ"ט, יחד עם רעייתך הצדיקה שרה (תבדל"א), ובה קברתם את בנכם התינוק אברהם ידידיה ז"ל, קבורה שכולה גבורה, וכולה בשורה, ובכך פרצתם את הדרך הן לקבורה מתחדשת של יהודים בבית העלמין העתיק, והן להתיישבות יהודית בתוככי עיר האבות.

. חוטובלי עם הצייר ברוך נחשון
צילום: דוברות סגנית שר החוץ

עוד באותו נושא:

על הרי חברון פיתחת את הסטודיו המיוחד שלך, ומתוכו בקעו ועלו מאות ציורים מרהיבים ביופיים, מאירים ומזהירים באור מיוחד של קדושה, של אמת גדולה, של אמונה, ובעיקר של גאולה. היצירה היחודית שלך היא שילוב נדיר של אומנות ואמונה, תרבות יהודית אמיתית שהיתה באותם ימים בשורה גדולה.

מה נאוו רגליך, ר' ברוך נחשון, על הרי חברון שאהבת. מה נאה ומרוממת הבשורה שלך: בשורת החיבור המתחדש בין עם לארצו, בין עם לתורת-חייו, בין עבר לעתיד, בין ארץ ושמים, בין אמונה ואומנות - בשורת החיבור בחברון. ועכשיו תזכה למצוא מנוחת עולמים על הרי חברון, בבית העלמין אותו גאלת עבור כולנו. ציורי הגאולה המרהיבים שהותרת לנו יוסיפו ללוות אותנו ולהאיר לנו את הדרך במעלה ההר, עד הגאולה השלמה בע"ה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו