מתן כהנא     
מתן כהנא צילום: Yonatan Sindel/Flash90

השר לשירותי דת, מתן כהנא, אומר בראיון לעיתון 'ישראל היום' שיתפרסם מחר (שני) במלואו כי הטענות שהממשלה הנוכחית מקפיאה בנייה ביו"ש - שקריות.

"אין הקפאה שקטה ולא נעליים. אושרו 2,000 יחידות דיור, ואני מציע לבדוק איפה הן אושרו. תגלו שביותר מקומות מאשר בממשלות קודמות", אמר כהנא.

הוא הוסיף, "בממשלה הנוכחית לא יהיה תהליך מדיני עם אבו מאזן. לא ניתן בשום פנים ואופן שתוקם מדינה פלסטינית. העמדות הפוליטיות שלנו לא השתנו. כולם מבינים את ההסכמים הקואליציוניים ועומדים בהם".

בראיון חושף שר הדתות את נקודת מבטו על הרגעים שלפני ההחלטה על הקמת הממשלה, בין השאר בתיעוד שהופץ שבו התמודד מול צעקות מצד משה מורנו, אחיו של עמנואל מורנו הי"ד.

עוד באותו נושא:

הוא מספר כי רצה עד הרגע האחרון ממשלת ימין ומאשים את יו"ר מפלגת הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', בסיכול הקמתה ובהתעלמות מרבניו. "סמוטריץ' הוא האדריכל של הממשלה הזו. אם הוא היה מסכים ללכת לממשלת ימין עם תמיכה מבחוץ של רע"מ, זה מה שהיה קורה. היינו צריכים להחליט אם לעמוד בחלק מההבטחות ולגרור את מדינת ישראל לבחירות נוספות, כי לא תקום ממשלה ימנית כל עוד סמוטריץ' לא מסכים, או להקים ממשלת אחדות. אם היינו יכולים להקים ממשלה ימנית, היא היתה קמה".

בראיון נשאל שר הדתות אם הוא מבין מדוע מכנים את ראש הממשלה בנט נוכל, ומשיב כי הוא יודע שיש כעס עליו ועל חבריו. "בנט הוא האדם הכי רחוק מנוכל שאני יכול לדמיין. אי אפשר להתכחש לעובדה שאת חלק מהבטחות הבחירות שלנו אנחנו לא מקיימים. האם אני מרוצה מכך שאנחנו חלק מקבוצה לא מפוארת של פוליטיקאים ששברו את המילה שלהם? מאוד מאוד לא. אנחנו לא כמו אלכס גולדפרב והמיצובישי, רחוק מאוד מכך, וחשוב שהציבור יבין זאת. הציעו לנו בצד השני דברים לא פחות גדולים - וסירבנו. רצינו ממשלת ימין, אבל הפוליטיקה היא אמנות האפשר ורצינו גם למצות את ההזדמנות, לבנות ממשלה שלא מושתתת על ארס, שנאה ודמוניזציה של הצד השני".

כהנא התייחס גם לתכניתו לרפורמה בגיור. "יש היום גישה מחמירה ששולטת, ואני לא יכול לעמוד מהצד. לצערי ברבנות לא חושבים שיש בעיה. אנחנו מתקרבים למצב שבו כל זוג עשירי במדינת ישראל יהיה בין יהודי או יהודייה לגוי או גויה. זו התבוללות נוראית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו