לאה גולדין
לאה גולדין צילום: ערוץ 7

לאה ושמחה גולדין, הוריו של הדר גולדין שנפל במבצע צוק איתן וגופתו מוחזקת בשבי חמאס, מאוכזבים לגלות שאין כל שינוי ביחס לסוגיית השבויים והנעדרים גם בממשלת השינוי.

בראיון לעיתון ידיעות אחרונות הם מביעים אכזבה קשה ממדיניות הממשלה הנוכחית, "המציאות מול הממשלה הזו היא הרבה יותר גרועה. התחושה היא שמרמים אותנו. מול הממשלה הקודמת הכל היה על השולחן. הם לא עשו כלום וגם לא דיברו על זה.

''בממשלה הנוכחית מצטלמים אמנם עם תמונות של הדר ואורון, אבל לא מדברים על זה מילה. עובדים לנו על התת מודע. כאילו מטפלים בנושא, אבל לא קורה כלום. וזה הרבה יותר גרוע. משחקים בנו".

"אנחנו מכוונים את הדברים לממשלה הזו שקראה לעצמה ממשלת שינוי, ומכוונים לראש הממשלה בנט, שאנחנו מכירים כבר שנים רבות. המצב היום הוא שמשחקים בנו. שמרמים אותנו... אפילו ברמת הנראות לא קורה כלום''.

שמחה גולדין מסביר למה לדעתם צריך להחליף את ירון בלום, מתאם פעולות הממשלה בנושא הנעדרים. "בלום הוא בוגר גלעד שליט. הוא היה בצוותים של השב"כ שעסקו בנושא, ולכן המשוואה אצלו היא מקובעת. מבחינתו, צריך לספור גולגולות של מחבלים עם דם או בלי דם על הידיים וכמה מהם לשחרר עבור ביצוע עסקה. ואת זה צריך לשנות, צריך להתנות כל הסדרה ושיקום של רצועת עזה בהשבת הבנים תחילה ולא בשחרור מחבלים".

לאה ביקשה להצטרף לנסיעה של ראש הממשלה בנט למצרים, לפגישה עם הנשיא המצרי עבד אל פתאח א- סיסי. "ביקשתי להצטרף בגלל החשיבות של העניין. זה מוכיח למצרים שהנושא של החזרת השבויים והנעדרים חשוב לממשלה ולמדינת ישראל. גם בתיה ארד הייתה מצטרפת לנסיעות מדיניות, בכדי להראות שמדובר בנושא חשוב. אבל כאן, שום דבר, אף אחד לא דיבר איתי. גיליתי על הנסיעה דרך התקשורת".

"אחרי הפגישה הגיע לשמחה וואטסאפ של המתאם, עם אותו נוסח קבוע. אנחנו מכירים אותו זה תמיד לאחר עדכון בתקשורת וכך נכתב: 'סוגיית השבויים והנעדרים עלתה כנושא מרכזי בפגישות'. אלה מלים של סתם וכלום. אין בהן שום דבר", כך לאה גולדין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו