ביידן ומוריסון
ביידן ומוריסון צילום: רויטרס

בחודשים האחרונים התפרסמו טענות רבות מצד מתנגדיו של הנשיא האמריקאי ג'ו ביידן על בעיות בזיכרון מהן סובל לכאורה הנשיא האמריקני. כעת קיבלו הטענות חיזוק, לאחר שביידן שכח את שמו של ראש ממשלת אוסטרליה, סקוט מוריסון.

בימים האחרונים חתמו ארה"ב, בריטניה ואוסטרליה על הסכם שיתוף פעולה ביטחוני משולש במסגרתו תחלוק ארה"ב מידע מודיעי וביטחוני עם שתי המדינות האחרות, ותסייע לאוסטרליה להקים צי צוללות גרעיניות שיוכלו לסייר באזור ההודו-פסיפיק.

במהלך מסיבת עיתונאים מקוונת שהתקיימה עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון וראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון, הודה הנשיא ביידן לג'ונסון במילים "תודה, בוריס", ואז פנה לעבר מסך הטלוויזיה בצידו השני על מנת להודות גם לראש ממשלת אוסטרליה, אולם ככל הנראה שכח את שמו שלן מוריסון ואמר "ואני רוצה להודות לבחור שם למטה. תודה, חבר". לאחר מכן הוסיף ביידן "אני מעריך זאת מאוד, אדוני ראש הממשלה".

עוד באותו נושא:

מוריסון הנבוך הגיב לביידן באמצעות אגודל למעלה. לאחר מכן נשא ביידן נאום קצר בו כבר נקב בשמו של ראש הממשלה האוסטרלי, אולם התקרית המוזרה כבר הספיקה לעורר תגובות רבות וטענות נוספות על זכרונו המעורער לכאורה של ביידן וחוסר היכולת שלו לזכור את שמותיהם של מנהיגים חשובים בעולם.

"אני מתכבד היום להצטרף לשתי בעלות הברית הקרובות ביותר של ארה"ב, אוסטרליה ובריטניה, על מנת לפתוח שלב חדש בשיתוף הפעולה הביטחוני התלת -צדדי בין מדינותינו. כפי שאמרו ראש הממשלה מוריסון וראש הממשלה ג'ונסון, אני רוצה להודות לך על השותפות הזו", אמר ביידן לאחר מכן.

גולשים רבים החלו ללעוג לביידן והעלו לרשת הטוויטר את ההאשטג #thatfelladownunder, המושג בו השתמש ביידן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו