ארגון השומר החדש מקיים, זו השנה השישית, את פסטיבל המסיק המסורתי ומזמין אתכם להגיע עם כל המשפחה לכרם זיתים ביער אליקים, להתחבר לשורשיות ישראלית אמיתית ולקחת חלק בשלל סדנאות והפעלות חווייתיות לכל המשפחה.

הפסטיבל יתקיים בחול המועד סוכות, ט"ז-י"ז תשרי 22-23.9 בין השעות 10:00-19:00 והמשתתפים בו יזכו לעבור סיור מודרך במטע הזיתים וילמדו על גידולם, ימסקו יחד זיתים ויכינו זיתים כבושים בצנצנות.

כמו כן, תהיה אפשרות להתנדב בעבודה חקלאית. בנוסף, יוכלו המשתתפים ליהנות משפע של פעילויות: הצגה לכל המשפחה, חידון ישראלי, "עץ המשאלות", שוק איכרים מגוון, הכנת פיתות בטאבון, תחנות יצירה והפעלה לילדים : שזירת זרים, הכנת סימניות מהטבע, ציור עם הטבע ועוד

לרכישת כרטיסים לחצו כאן

במקום תהיה גם עמדת צילום עם תחפושות חלוציות ברוח השומר, וכן תפאורה חקלאית ישראלית יחד עם עמדה בה יינתן מידע נוסף על הארגון, יוקרנו סרטים ויחולקו עלוני מידע בנושא.

ילדים והורים רבים עברו בשנים האחרונות חוויה ערכית ומהנה בפסטיבל המסיק וזכו לחיבור מיוחד לאדמה ולשורשים. הארגון מזמין את כל המשפחה לחוויה בלתי נשכחת שיוצרת חיבור לאדמה, חינוך לערכים של ערבות הדדית, מורשת וציונות. הכניסה לפסטיבל כרוכה בתשלום מראש של 15 ש"ח למשתתף מגיל 5 ומותנית בהרשמה מראש. במקום תהיה חניה גדולה לרווחת כל המשתתפים.

"השומר החדש" הוא תנועה חינוכית-התנדבותית. הארגון הוקם במטרה לסייע לחקלאים ולבוקרים בנגב ובגליל ומהווה תנועה ציונית המחברת בין אזרחי ישראל למורשתם ולאדמתם לחיזוק הערבות ההדדית ואהבת הארץ והאדמה. "לארגון תכניות רבות המשלבות התנדבות ולמידה ערכית. פסטיבל מסיק הזיתים הוא דרך נוספת בה אנחנו מנסים לקרב את הציבור הרחב לאדמה תוך יצירת פעילות חווייתית ומהנה לכל המשפחה", מספר און ריפמן, מייסד שותף וסמנכ"ל חינוך בשומר החדש.

לרכישת כרטיסים לחצו כאן